JAUNIEJI MIŠKININKAI IŠ LENKIJOS LAIMĖJO 2018 METŲ YPEF KONKURSĄ

Lietuvoje vykusiame Tarptautinis Jaunųjų miško bičiulių – YPEF (Young People in European  Forests) konkurse dalyvavo 8 šalys (Ukraina, Vokietija, Estija, Lenkija, Rumunija, Vengrija, Čekija ir Lietuva). Mūsų šalies garbę gynė konkurso nacionalinį turą laimėjusi Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos jaunųjų miško bičiulių komanda „Jaunuolynas“. Didžiausia sėkmė nusišypsojo ir pagrindinis prizas šiemet atiteko komandai iš Lenkijos, antrieji liko rumunai, tretieji – jaunieji miškininkai iš Čekijos.

Konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ YPEF (Young People in European  Forests) tikslas – didinti jaunų žmonių žinias apie miškininkystę, tvarų miško naudojimą, supratimą apie miškų ekosistemas skirtingose Europos šalyse.

Konkurso dalyviai sprendė sudėtingus testus, pristatinėjo savo šalį ir miškų aktualijas, dalyvavo praktinėje veikloje miške. Už kiekvieną dalį buvo skiriami balai, kurių bendra suma ir atskleidė nugalėtojus. Šiais metais testus sprendė ir prezentacijas pristatė nacionalinės šalių komandos, o aktyvias veiklas atliko mišrios komandos. Nugalėtojų laukė puikūs prizai - žiūronai, hamakai, sėdmaišiai ir kuprinės.

Beveik prieš dešimt metų konferencijos „Jaunimas Europos miškuose“ metu buvo nutarta sukurta iniciatyvą, skirtą mokinių  žinių praplėtimui apie Europos miškus ir ekologinį tinklą, darnų miškų ūkį, biologinę įvairovę ir jos išsaugojimą. Prie šios iniciatyvos prisijungė 15 Europos šalių, įskaitant ir Lietuvą, ir nuo 2010 m. prasidėjo tarptautinių konkursų organizavimas. Pirmiausia kiekvienoje šalyje vyksta Nacionalinis etapas, kurio metu atrenkami tos šalies atstovai. Geriausia komanda dalyvauja tarptautiniame konkurse, kuris kiekvienais metais vyksta vis kitoje šalyje. Šiais metais atėjo eilė organizuoti Lietuvai. Tarptautinis YPEF konkursas vyko Aukštaitijos nacionaliniame parke.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, džiugu, kad tarptautinis YPEF konkursas vyko Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur jaunieji miškininkai iš Vokietijos, Lenkijos, Čekijos ir kitų šalių turėjo galimybę pažinti ne tik Lietuvos miškus, bet ir mūsų krašto saugomas teritorijas. Po teorinių ir praktinių konkurso užduočių jie aplankė Medžių lajų taką Anykščių regioniniame parke, taip pat Aukštaitijos nacionalinio parko Senovinės bitininkystės muziejų. Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre susipažino su Lietuvos nacionaliniais ir regioniniais parkais, jų vertybėmis.

2019 metais tarptautinis YPEF konkursas vyks Čekijoje

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-08