GIRINUKO LEIDINYJE – APIE JAUNŲJŲ MIŠKO BIČIULIŲ MOKYTOJUS

Paskutiniame šiais metais leidinio „Girinukas“ numeryje, skirtame jauniesiems miško bičiuliams, pasidžiaugta nugūrančių 2018-ųjų metų veikla. Čia – ir konkursas „Miško draugas“, ir gražių atsiliepimų sulaukusios vasaros stovyklos Lietuvos saugomose teritorijose (Varnių, Kauno marių, Žagarės, Sirvėtos regioniniuose parkuose), ir tarptautinis „Jaunimas Europos miškuose“ konkursas, šiais metais vykęs Aukštaitijos nacionaliniame parke. 

„Girinuke“ rašoma ir apie rudeninį Jaunųjų miško bičiulių vadovų bei mokytojų seminarą, kuris vyko Dzūkijos nacionalinio parko Gamtos mokykloje Marcinkonyse. 

„Girinuke“ kalbinti mokytojai, kurie aktyviai dirba su jaunaisiais miško bičiulių būreliais: Prienų raj. Išlaužo ir Šilavoto pagrindinių mokyklų biologijos mokytoja metodininkė bei chemijos vyr. mokytoja, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Berželis“ vadovė Rita Dereškevičiene, taip pat Romas Kupčinskas, Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos technologijų mokytojas metodininkas, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ vadovas, taip pat Česlova Pociūnienė, Trakų raj. Aukštadvario gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, JMB būrelio „Verkniukai“ vadovė. Jie pasakojo apie savo būrelių veiklas, su kokiais džiaugsmais ir sunkumais susiduria. 

Seminare buvo aptartas kasmet vykstantis „Jaunimas Europos miškuose“ konkursas (YPEF – Young People In European Forests). Žinoma, prieš tai vyksta respublikinis konkursas. Jis vasarą buvo surengtas Stripeikiuose (Aukštaitijos nacionalinis parkas) esančiame Bitininkystės muziejuje. 

Vasarą šiame konkurse geriausiai pasirodė raseiniškiai - Prezidento Jono Žemaičio vardu pavadintosios gimnazijos baigiamųjų klasių moksleiviai Tomas Kybartas, Domantas Pranckūnas bei Douglas Gliwa (jaunųjų miško bičiulių būrelis „Jaunuolynas“, kurio vadovė – geografijos vyr. mokytoja Kristina Ražanienė). Jie tapo konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ nacionalinio etapo nugalėtojais. Tad rudenį atstovavo Lietuvai europiniame konkurse (organizuotame Lietuvoje, Aukštaitijos nacionaliniame bei Anykščių regioniniame parke). 

Į Jaunųjų miško bičiulių būrelių mokytojų seminarą susirinkusius sveikino ir Gamtos mokyklos šeimininkas Gintautas Kibirkštis (Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos geografas), prisistatęs ir kaipo geografijos mokytojas. Tačiau „Visada žalia pušis“ išsamiau pasakojo apie pušį ir pušynus, kuriais garsios Dzūkijos girios. Pasakojo ne vien auditorijoje, o ir išėjus į kiemą, kur ošia garsiosios Dzūkijos pušys, kurias kalena geniai, vėliau savo iškaltuose „būstuose“ įkurdindami ir kitus sparnuočius. 

Almantas Kulbis, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas, JMB būrelių vadovams pasakojo, kaip patraukliai, net su išmaniaisiais telefonais galima tyrinėti mišką. Inesa Karsten, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos visuomenės informavimo skyriaus vedėja, pristatė, kaip galima pritraukti papildomų lėšų JMB veikloms. 

Kalbinta ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, kuri nuo šių metų organizuoja kai kuriuos Jaunųjų miško bičiulių  renginius, atstovė Diana Rakauskaitė. „Seminarą Marcinkonyse galėčiau vadinti švietėjišku projektu, skirtu miškui pažinti. Čia susirinkome vėlų rudenį, tarsi susumuoti kas nuveikta, padaryta. Juk tradiciškai pavasarį vyksta visiems svarbus konkursas „Miško draugas“. Tada aiškinamės, kiek inkilų iškelta, kiek medžių pasodinta, kokios dar iniciatyvos įgyvendintos miško labui. Po to aktyviausių jaunųjų miško bičiulių būrelių atstovai vyksta į vasaros stovyklas, rengiamas nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose“, – kalbėjo Diana Rakauskaitė. 

Mokytojai buvo pakviesti dalyvauti ir ateinančių metų veiklose. Artimiausias „Miško draugo“ konkursas – 2019-aisiais metų pavasarį.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-08