Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


LEIDINIAI - GAMTOS VERTYBIŲ BŪKLĖ SAUGOMOSE TERITORIJOSE

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pradėjo leisti kasmetinį leidinį „Gamtos vertybių būklė saugomose teritorijose“. Pirmasis leidinys skirtas aplinkosaugininkams, besimokančiam jaunimui ir kiekvienam saugomų teritorijų lankytojui.

Leidinyje rasite informaciją apie Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionalinių parkų ir keturių Valstybinių gamtinių rezervatų (Čepkelių, Kamanų, Viešvilės ir Žuvinto biosferos) gamtos vertybes, jų būklę, kaitas, žmogaus veiklos ir įgyvendintų gamtotvarkos priemonių tiesioginius ir netiesioginius rezultatus.

Medžiagą parengė saugomų teritorijų direkcijose daugelį metų dirbantys specialistai, kurių manymu, leidinyje skelbiama medžiaga gali geriausiai atskleisti parko ar rezervato gamtinę specifiką, unikalumą arba surinktų duomenų originalumą.

Straipsniuose pateikta vykdytų monitoringų medžiaga, parodanti atskirų gamtos vertybių būklės kitimo tendencijas.

Kitus du tęstinio leidinio tomus, skirtus regioninių parkų gamtos vertybėms apibūdinti, numatoma išleisti 2018 ir 2019 metais. Leidinys išleistas 300 egz. tiražu.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis knygos pratarmėje nuoširdžiai dėkoja leidinio sudarytojui dr. Romui Pakalniui ir saugomų teritorijų direkcijų specialistams, pateikusiems straipsnius ir pasidalinusiems sukaupta ilgamete patirtimi bei informacija stebint gamtos vertybių būklę saugomose teritorijose.

Naująjį leidinį galima rasti Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro skaitykloje, nacionalinių parkų ir rezervatų direkcijose, o leidinio elektroninį variantą - paspaudę nuorodą:

GAMTOS VERTYBIŲ BŪKLĖ SAUGOMOSE TERITORIJOSE 2017 m.

GAMTOS VERTYBĖS SAUGOMOSE TERITORIJOSE 2018 m.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-11-06