Gamtosauginiai renginiai ir iniciatyvos

Saugomų teritorijų PASO konkursas pratęsiamas ir 2022 metais. 

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, surenkant parkų antspaudus SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE.

Keliautojų konkurso sąlygos gana paprastos: keliaukite nuo š. m. gegužės pradžios iki vasaros pabaigos, užsukite į nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centrus, pasmalsaukite - ką verta pamatyti gamtoje… Nepamirškite Saugomų teritorijų pase užsidėti antspaudą! Nepamirškite įsigyti lankytojo bilieto!

Lankytojai, kurie nuo gegužės pradžios iki vasaros pabaigos aplankys 30 regioninių parkų ir surinks jų antspaudus Saugomų teritorijų pase, dovanų gaus knygą apie Lietuvos saugomas teritorijas. Kas aplankys 30 regioninių ir 5 nacionalinius parkus, gaus minėtą knygą bei suvenyrą. O kas papildomai dar įsigis savanorišką lankytojo bilietą kiekviename parke ir parems saugomą teritoriją, plius dovanų gaus kelioninę kuprinę.

Saugomų teritorijų pasą galima nemokamai pasiimti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre Vilniuje arba nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centruose, taip pat patiems atsispausdinti, paspaudus nuorodą: SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASAS

Rekomenduojame kelionę pradėti nuo Nacionalinio lankytojų centro – vartų į saugomas teritorijas bei čia gauti visą informaciją apie konkursą. Taip pat ST paso antspaudus galite pradėti rinkti nuo bet kurio nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centro. 

Beveik visuose saugomų teritorijų  lankytojų centruose įrengtos įdomios ekspozicijos, kviečiančios pažinti mūsų krašto valstybinių parkų vertybes, susidėlioti maršrutą ir tuomet keliauti į gamtą iš arčiau pažinti jas. 

Keliaudami po saugomas teritorijas, sužinosite kur yra šaltinių ir upelių kraštas, kur gyvena saugoma „geležinė varlė”, kur mėgsta miegoti lapuotynų karalienė miegapelė… Būtinai užsukite prie Tauragno - giliausio Lietuvos ežero, esančio Aukštaitijos nacionaliniame parke, prie aukščiausios Žemaitijoje Medvėgalio kalvos Varnių regioniniame parke, pasidairykite į Nevėžio upės vingius nuo apžvalgos bokšto Krekenavos regioniniame parke, pamėginkite pažinti retus augalus ir atskirti paukščių balsus.

Antspaudus galima užsidėti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose (dirba ir šeštadieniais) arba prie jų įėjimo lauke įrengtose vietose. 

Keliaukite po saugomas teritorijas, atrandant vertingiausias mūsų krašto vietas!

Apie akciją daugiau galite sužinoti el.paštu [email protected]

„GAMTA PO STOGU” - tai Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos organizuojamas renginių ciklas, kurių metu įvairaus amžiaus lankytojams Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre pristatoma Lietuvos kraštovaizdis, gamtos reiškiniai, gyvūnija ir augalija, saugomų teritorijų lankytinos vietos. 

Renginių tikslas – pristatyti saugomas teritorijas, šviesti visuomenę gamtosauginėmis temomis, supažindinti ką ir kodėl reikia saugoti, atskleisti gamtoje slypinčias paslaptis.

Daug lankytojų dėmesio sulaukė renginiai apie nacionalinius ir regioninius parkus, populiarūs buvo renginiai apie stumbrus, vilkus, pelėdas ir kitus saugomus gyvūnus. Auditorija visuomet gausiai susirenka, kai svečiuojasi garsus gamtininkas Marius Čepulis ar Eugenijus Drobelis. Daug lankytojų susirinko į Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“ pristatymą...  

Ciklo „Gamta po stogu“ renginiai vyksta kartą per mėnesį. Informaciją apie renginius sekite FB paskyroje

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-13