Visos naujienos

RSS Spausdinti
Bitėnų  gandrai.JPG
2023 03 25
GANDRŲ IR PAVASARIO ŠVENTĖ

Sakoma, kad kovo 25 dieną per Gandrines į Lietuvą parskrenda gandrai. Grįždamas gandras ant uodegos parneša kielę, kuri išspardo paskutinius žiemos ledus. Gandras – pavasario pranašas. Pasak ornitologų, parskridę gandrai jau stebėti Nemuno deltos regioniniame parke. Tikėta, kad pirmą kartą pamatytas gandras gali nulemti - ar metai bus sėslūs, ar dinamiški. 

ST_zemelapis.jpg
2023 03 24
ŠĮ ŠEŠTADIENĮ NACIONALINIAME LANKYTOJŲ CENTRE LAUKIA SIURPRIZAI

Dar neapsisprendėte ką su draugais, šeima, kolegomis veiksite šį šeštadienį? Intriguojantis pasiūlymas! Kovo 25 d. apsilankykite Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius), nusipirkite lankytojų bilietą ir NEMOKAMAI gausite dovanų didelį žemėlapį su LIETUVOS SAUGOMOMIS TERITORIJOMIS!  

stumbrai jonavos.jpg
2023 03 23
STUMBRŲ SANKAUPA TIES VANDŽIOGALA

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projekto „Stumbrų apsaugos priemonių įgyvendinimas" vyr. specialistas Rytas Papšys informavo, kad link Jonavos nuo Kėdainių juda didžiulė stumbrų banda, kurią sudaro 61 gyvūnas.

Lietuvos jaunimo centras.jpg
2023 03 23
KONFERENCJOJE PRISTATYS SAUGOMŲ TERITORIJŲ GAMTOS MOKYKLAS

„Žemės valandos“ išvakarėse kovo 24 d. Europos informacijos centre rengiama konferencija „Aplinkosauginis švietimas: nuo teorijos iki praktikos“, kur taip pat bus pristatytos saugomų teritorijų gamtos mokyklos bei gamtosauginis švietimas. 

Kvietimas_vstt_isore.jpg
2023 03 22
SVEIKINAME APLINKOS APSAUGOS AGENTŪROS KOLEGAS 

Aplinkos apsaugos agentūra šiemet mini savo veiklos 20-metį. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba sveikina visus AAA kolegas ir kviečia apsilankyti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre.

APVA projektas.jpg
2023 03 22
MOKSLEIVIAI IR GAMTOS MOKYKLOS DALYVAUS ĮDOMIAME NUOTYKYJE

„Nuotykis, iš kurio nenori gauti „N“! – šis intriguojančio pavadinimo projektas labiausiai skirtas Lietuvos moksleiviams ir mokytojams, kad jie susidomėtų nacionalinių ir regioninių parkų gamtos mokyklomis.

Kadastras.png
2023 03 21
MODERNIZUOTAS SAUGOMŲ TERITORIJŲ VALSTYBĖS KADASTRAS

Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastro portalas atsinaujino ir nuo šiol yra pasiekiamas adresu stvk.lt. Saugomų teritorijų valstybės kadastre (STVK) registruojami duomenys apie Lietuvos saugomas teritorijas. Šiame duomenų rinkinyje pateikiamos visų saugomų teritorijų ribos ir aprašomoji informacija apie šias teritorijas. 

Zemės veliava.jpg
2023 03 20
ŽEMĖS DIENĄ – DAUGYBĖ ŽALIŲJŲ INICIATYVŲ 

Kovo 20-ąją minima Žemės diena. Tai pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba Žemės dieną mini kiekvienais metais, iškeldama Žemės vėliavą, vesdama žaliąsias pamokas Lietuvos mokyklose, dalyvaudama įvairiose gamtosauginėse iniciatyvose ir renginiuose. 

Lygiaraiscio draustinis.jpg
2023 03 20
KVIEČIAME SUSIPAŽINTI SU LYGIARAISČIO VALSTYBINIO TELMOLOGINIO DRAUSTINIO RIBŲ PLANU

Vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymu ir Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatais Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja apie parengtą savivaldybės lygmens specialųjį teritorijų planavimo dokumentą – Lygiaraisčio valstybinio ...

Bendruomenes atstovai.jpg
2023 03 17
BENDRUOMENIŲ ATSTOVAMS PRISTATYTA VEIKLA SAUGOMOSE TERITORIJOSE

Dzūkijos nacionaliniame parke vyko susitikimas su vietos bendruomenėmis, kurioms buvo pristatyta ne tik Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos ataskaita, bet ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektai, saugomų teritorijų sistema. Tai buvo vienas iš šiais metais suplanuotų „socialinių penktadienų”. 

Migruojancios_zasys_Zuvinte_2020_Moment.jpg
2023 03 16
ŽUVINTĄ UŽLIEJO PAVASARINĖ MIGRUOJANČIŲ ŽASŲ BANGA

Žuvintą užliejo tikra pavasarinė migruojančių žąsų banga. Prieš kelias dienas stebėsenos metu jų buvo suskaičiuota net 38540! Tai didžiausias per visą stebėjimų istoriją Žuvinto ežere nakvojusių žąsų skaičius, daugiau nei dvigubai didesnis, nei per ankstesnes pavasario migracijas.

Vytauto kalnas.JPG
2023 03 16
VYTAUTO KALNAS LAUKIA LANKYTOJŲ

Jeigu paklausite, kur yra Vytauto kalnas – nesulauksite daug atsakymų, nors galbūt daugelis šalia jo yra buvę... Šis įspūdingas kalnas,  dar vadinamas Birštono piliakalniu, yra Nemuno kilpų regioniniame parke, Birštono kurorte. 

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 7 Pirmyn