Visos naujienos

RSS Spausdinti
Saugomos teritorijos žiemą. M. Semaškos nuotrauka
2022 12 30
LAIKO RATAS SUKASI TOLIAU

Laiko ratas sukasi toliau... Snieguotą žiemą keis žydintis pavasaris, pavasarį – prisirpusi vasara, vasarą – auksinis ruduo, rudenį – grafiška žiema...  Artėjant Naujiesiems, verta prisiminti – ką prasmingo nuveikėte praėjusiais metais, ką svajojate ir planuojate nuveikti artėjančiais 2023 metais.

Ziemos takais.jpg
2022 12 30
TARPUŠVENČIO LAIKAS

Saugomose teritorijose puoselėjamas ne tik gamtos, bet ir nematerialusis kultūros paveldas, tad čia teikiama informacija apie papročius, senuosius amatus, iki šių dienų išlikusias tradicijas, raginama švęsti tradicines šventes. Laikas nuo Kalėdų iki Trijų Karalių Lietuvoje nuo seno vadinamas tarpušvenčiais arba tarpukalėdžiais, tarpukalėdžių dienos – pusiaušventėmis. 

Birzu stalagmitai.jpg
2022 12 29
GAMTOS SKULPTŪROS PRIE NEMUNĖLIO UPĖS

Nemunėlio-Apaščios geologinis draustinis išsiskiria ne tik vaizdingomis dolomitų atodangomis, natūralių pievų buveinėmis bet ir žiemą gamtos sukurtomis ledo skulptūromis.

Tetervinas. Ž. Morkvėno nuotrauka
2022 12 28
ATLIKTI EUROPOS SĄJUNGOS MASTU SAUGOMŲ RŪŠIŲ TYRIMAI

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro ir kiti gamtosaugos ekspertai, mokslininkai paskelbė penkerius metus vykdytų tyrimų rezultatus apie trisdešimt tris Lietuvoje mažai ištirtas Europos Sąjungos mastu saugomas augalų ir gyvūnų rūšis. 

NLC.jpg
2022 12 27
NACIONALINIS LANKYTOJŲ CENTRAS LAUKS LANKYTOJŲ NAUJAIS METAIS

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras šventiniu laikotarpiu nebus atvertas lankytojams, nes vyks techninis atsinaujinimas. Į terminalus diegiami nauji filmai apie saugomas teritorijas, atnaujinama informacija stenduose, vyksta kompiuterinės technikos patikra. 

Liepa.jpg
2022 12 27
ATNAUJINTAS STENDAS PRIE SENIAUSIOS VILNIAUS LIEPOS

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba už saugomų teritorijų lankytojų bilietų lėšas atnaujino informacinį stendą prie seniausios Vilniaus miesto liepos, kuri auga Sapiegų parke. Ši liepa yra sostinės savivaldybės saugomas botaninis gamtos paveldo objektas.

VSTT šventiniai sveikinimai.jpg
2022 12 23
ŠVENTINIAI SVEIKINIMAI

Kalėdinės šventės – mūsų jaukių NAMŲ šventės, kai džiaugiamės buvimu kartu su artimais žmonėmis, prisimename prabėgusių metų akimirkas, svajojame ir keliame tikslus naujiems metams! Nereiktų pamiršti, kad GAMTA yra daugybės gyvūnų ir augalų NAMAI… 

IMG_0078.jpg
2022 12 22
NUO LYDUVĖNŲ TILTO ATSIVERS UNIKALUS KRAŠTOVAIZDIS

Kitais metais lankymui bus pritaikytas ilgiausias (599 m) ir aukščiausias (42 m) Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas, esantis Dubysos regioniniame parke. Išskirtinį projektą – garsujį Lyduvėnų tiltą pritaikyti lankytojams, kad jie galėtų gėrėtis ne tik kultūros vertybe, bet ir unikaliu kraštovaizdžiu – įgyvendina Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ...

Lankytojų Skaičiuotuvai Sartų RP.jpg
2022 12 21
SAUGOMOSE TERITORIJOSE LANKYTOJUS FIKSUOS SKAIČIUOTUVAI

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įrenginėja modernius lankytojų skaičiuotuvus. Dažniausiai skaičiuotuvai statomi prie lankomų objektų – apžvalgos bokštų, piliakalnių, gamtos ir kultūros paveldo objektų, taip pat pažintiniuose takuose. Vieni skaičiuotuvai skaičiuos tik pėsčiuosius lankytojus, o kiti –  pėsčiuosius ir ...

320528377_552196490090022_3364849395407397114_n.jpg
2022 12 20
DZŪKIJOJE TURĖSIME NAUJĄ STUMBRYNĄ

Dzūkijos nacionaliniame parke kitų metų pradžioje bus pabaigtas stumbrynas. Jau įrengti aptvarai stumbrams, beveik pabaigta stumbrininko sodyba, įrengta ekspozicinio aptvaro apžvalgos aikštelė, nuo kurios lankytojai galės stebėti šiuos retus gyvūnus.

Meduoline pasaka.jpg
2022 12 20
DURIS ATVĖRĖ MEDUOLINĖ PASAKA

Žagarės regioninio parko lankytojų centre duris atvėrė meduolinė pasaka. Vietos bendruomenės, pavieniai žmonės, įvairių įstaigų atstovai šiais metais iškepė meduolinį Joniškio rajoną. Iš meduolinės tešlos iškeptos bažnyčios, koplyčios, bendruomenių namai, dvarai, gyvenamieji nameliai.

Vandeninis strazdas. E. Sukackienės nuotrauka
2022 12 19
ĮDOMUS ŽIEMOS SVEČIAS – VANDENINIS STRAZDAS

Prie Neries upės buvo pastebėtas pas mus labai retai sutinkamas vandeninis strazdas (lot. Cinculus cinculus). Kad ir kaip neįprastai skambėtų, šis paukštis į Lietuvą atskrenda žiemoti. Vandeninio strazdo gimtieji kraštai – šiaurė (jis yra norvegų nacionalinis paukštis) arba Europos kalnų sraunių upelių pakrantės.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 28 Pirmyn