Visos naujienos

RSS Spausdinti
Rudagalviai kirai Zuvinte2.JPG
2020 12 31
ŽUVINTO BIOSEROS REZERVATAS APSAUGOTAS

Aplinkos ministerija inormavo, kad Vyriausybė pritarė šios ministerijos pasiūlytiems Žuvinto biosferos rezervato nuostatų pakeitimams, kurie leidžia priimti sprendimus nutraukti limituotą žvejybą Žuvinto ežere, o Žaltyčio ežere – uždrausti plaukioti bet kokiomis plaukiojimo priemonėmis ir apriboti mėgėjų žvejybą.

Viešvilės žemupys.JPG
2020 12 30
KUR PASIBAIGIA ŠVIESA

Diena – lyg siauras šviesos plyšys paros tamsoje. Šykšti saulės šviesa dažniausiai – tik pro debesis. Trumputės dienos pilkuma savaip ramina. Dabar tyla gamtoje svarbiausia. Ir kiekvienas garsas joje skamba kur kas reikšmingiau. Siūlome pasiskaityti Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vadovo Algio Butlerio pamąstymus apie gruodžio mėnesio gamtą. 

Raganų eglė
2020 12 30
IŠRINKTA ĮSPŪDINGIAUSIA SAUGOMA EGLĖ 

Visą savaitę Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kvietė rinkti įspūdingiausią eglę – valstybės saugomą gamtos paveldo objektą. Buvo pateiktos šešios saugomos eglės, išsiskiriančios savo forma, šakotumu, aukščiu ir storiu, o gamtos mylėtojai turėjo išrinkti pačią pačiausią. 

grybas.jpg
2020 12 29
ŽUVINTO BIOSFEROS REZERVATO GRYBŲ SĄRAŠAS PADVIGUBĖJO

Žuvinto biosferos rezervatas yra namai daugiau nei 4200 rūšių gyvūnų, augalų, grybų, o kasmet tyrėjai atranda vis naujų. Iš čia  rastų 540 grybų rūšių, net 288 rūšys pirmąkart aptiktos 2019-2020 metais. Jų tarpe  - 15 saugotinų pagal IUCN kriterijus, o 16 išvis naujos Lietuvai.

IMG_2026.JPG
2020 12 28
KAIP IŠSAUGOTI PLAČIALAPĘ KLUMPAITĘ

Nuo 2021 metų Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM pradės vykdyti projektą „Rūšių apsaugos ir gausos reguliavimo priemonių įgyvendinimas“. Projekto metu numatoma vykdyti apsaugos priemones devyniolikai saugomų rūšių 52-iose teritorijose ir reguliuoti dviejų invazinių rūšių gausą 2-jose teritorijose.

Nac_park_lankytojams.jpg
2020 12 23
NETRADICINĖ DOVANA – PARTNERIAMS

Kaip pasveikinti partnerius bei klientus švenčių proga, kai darbas daugelyje biurų vyksta nuotoliniu būdu? Ieškant atsakymų į šį klausimą, gali gimti įvairiausių idėjų. Pavyzdžiui, metinis lankytojo bilietas į... nacionalinius ir regioninius parkus.

kalėdinis_atvirukas_šablonas_galutinis.jpg
2020 12 23
ŠVENTINIS SVEIKINIMAS NUO VSTT

2020-ieji laiko tėkmėje nuvilnijo kaip neįprasti metai. Stabtelėjome, atsigręžėme į tikresnius dalykus... Atsigręžėme į GAMTĄ, i SAUGOMAS TERITORIJAS. Suvokdami, kad negalime būti tik vartotojais, bet turime SAUGOTI JĄ. Apie tai kalbama ir naujojoje Europos Sąjungos Biologinės įvairovės strategijoje.

Egles_visos.jpg
2020 12 22
IŠRINKITE ĮSPŪDINGIAUSIĄ SAUGOMĄ EGLĘ 

Artėjant Kalėdoms Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kviečia išrinkti įspūdingiausią eglę – valstybės saugomą gamtos paveldo objektą. Saugomos eglės išsiskiria savo forma, šakotumu, aukščiu, storiu, įdomia kamieno struktūra, tad kviečiama iš šešių eglių išrinkti pačią įspūdingiausią. 

kryzdirbyste baneris 233x200.png
2020 12 21
KRYŽDIRBYSTĖS KELIAI LIETUVOJE

Pristatome Tautodailės metams (2020) skirtą projektą „Kryždirbystės keliai Lietuvoje“. Rinkdama medžiagą žemėlapiui projekto kūrybinė grupė atliko 10 ekspedicijų Lietuvos regionuose, aplankė mūsų šalies nacionalinius ir regioninius parkus.

Balinis vėžliukas VSTT nuotrauka.jpg
2020 12 19
VĖŽLIAI LIETUVOJE. KUR, KADA IR KODĖL JIE YRA SAUGOMI?

„Kodėl reikia saugoti balinius vėžlius?“ – tai viena populiariausių Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro edukacijų, kurios metu, mokiniai susipažysta su vienintele Lietuvoje gyvenančia ir saugoma vėžlių rūšimi – Baliniu vėžliu, dzūkų „gelažine varle“ vadinamu, jo gyvenimu, mityba ir kt. įdomybėmis.

Smegduobe.jpg
2020 12 18
ATSIVĖRĖ NAUJA SMEGDUOBĖ

Biržų regioninio parko direkcija informavo, kad gruodžio 17 d. Naciūnų kaime atsivėrė didžiausia šių metų smegduobė. Išmatuotas skersmuo - 5×4,8 m, gylis siekia 7,8 m, o dugne susikaupė vanduo.

Natura 2000 teritorija. Vakarų taigos buveinė
2020 12 17
KAS YRA NATURA 2000 TINKLAS?

„Natura 2000“ – tai visų laikų ambicingiausia ir didžiausio masto iniciatyva, skirta išsaugoti Europos gamtos paveldą. „Natura 2000“ yra Europos Sąjungos (ES) specialių saugomų teritorijų tinklas, kuris vienija visas 27 Europos Sąjungos šalis, siekiant išsaugoti vertingiausias Europos natūralias gamtines buveines, augalų bei gyvūnų rūšis ir jų buveines ateities kartoms, neatsižvelgiant į šių dienų valstybių ...

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 26 Pirmyn