2023-10-04

ŽEMAITIJOS NACIONALINIAME PARKE – „MIŠKO BURTAI“

Spalio 7 d. atvykstančius į Žemaitijos nacionalinį parką pasitiks ne tik įspūdinga rudenėjanti gamta, bet ir vienas Mažosios kultūros sostinės Platelių programos renginių – teatralizuotas gamtos festivalis „Miško burtai“. Čia laukia išskirtinės veiklos, žaidimai, dekoracijos bei kostiumai. 

Renginys – puiki proga patirti tiek daug magiškų įspūdžių gamtoje ir susipažinti su ypatingais miško herojais. Organizatoriai siekia nejuntamai ir kuo natūraliau vaikus sudominti supančia aplinka, formuoti teigiamą ryšį su gamta. Šių metų festivalio programa kaip niekad plati ir įvairiapusė. 

Ką veikti ras tikrai visi – ir mėgstantys rankdarbius, ir aktyvius žaidimus, dalyvių taip pat laukia išskirtiniai žygiai bei pasirodymai muzikinėje scenoje.

Programoje nuo 12 iki 18 val. dalyvių lauks ne tik jau pamėgtos veiklos: miško pažinimas, vorų pinklės, bitelių šposai, grybų internetas, stebuklingų kaukų lazdų, smilkalų, lėlių, paukščių gamyba, kaukų namelių statybos, gamtos žaidimai, griaustinio muzika, išskirtiniai žygiai bei ekskursijos į slėpiningąjį Plokštinės rezervatą. Taip pat bus organizuojamos raganų šluotų varžybos, kuriamas žemės menas ir net atidarytas laumių grožio salonas. 

Šių metų festivalio tema – šikšnosparniai, tad organizatoriai žada gilesnį jų pažinimą ir mitų apie šiuos gyvūnėlius griovimą. Taip pat, norintys gilesnio įsibuvimo gamtoje, galės išbandyti vaikams pritaikytas „Miško maudynes“.

Muzikinėje scenoje linksmins ne tik ypatingi renginio vedėjai – šikšnosparniai, bet ir Plungės raj. Platelių meno mokykla, smagieji „Poezijos medžiotojai“, plateliškis Adrijus Alminas ir Liepijų mokyklos folkloristai. O žaismingomis pučiamųjų instrumentų improvizacijomis garsėjantis Saulius Petreikis surengs magišką pasirodymą, papildantį pasakojimus ir istorijas apie gamtą.

Renginys nemokamas. Visgi festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių. 

Būtina dalyvių registracija svetainėje bef.lt/misko-burtai