copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


YPATINGOS SRAIGYTĖS – MŪSŲ GAMTOS SVEIKATOS MATUOKLIS

Data

2020 09 11

Įvertinimas
0
Nuotraukos autorius Gilles San Martin.jpg
Nuotraukos autorius Gilles San Martin

Nors mums įprasta Lietuvos nacionaliniu gyvūnu laikyti stumbrą ar baltąjį gandrą, čia kur kas seniau gyvena ypatingi reliktiniai padarėliai, išlikę net nuo paskutinio ledynmečio laikų. Plika akimi vos matomi moliuskai pastaruoju metu atsidūrė Europos gamtininkų dėmesio centre.

Kadangi sraigytės labai jautrios bet kokiems gamtos sąlygų pokyčiams, jų buvimas vietovėje liudija, kad toji teritorija yra šimtmečius išlikusi nepažeista žmogaus veiklos.

Suktenių šeimai priklausančios sraigytės užauga vos 2-3 mm dydžio, gyvena natūraliose pievose ir žemapelkinio tipo šarmingose pelkėse. Kaip tik tokios buveinės buvo aptiktos Sirvėtos regioniniame parke, Saločio ežero apypelkiuose ir jį supančiuose pievų likučiuose.

Šiame reportaže – galimybė pro mikroskopo akutę pažvelgti į ypatingą Lietuvos gamtos mikropasaulį.

Reportažą apie šias į Lietuvos raudonąją knygą ir ES Buveinių direktyvą įrašytas rūšis parengė LIFE integruotasis projektas „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje”. Daugiau informacijos apie projektą – naturalit.lt.

Reportažą galite rasti: https://youtu.be/p95D0-h_QTk