2021-02-15

VASARIO 16-OJI INSPIRUOJA KITAS VALSTYBEI SVARBIAS ŠIŲ METŲ DATAS SAUGOMOSE TERITORIJOSE

Vasario 16 d. – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, skirta pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Tai labai svarbus faktas Lietuvos valstybingumui. Šiais metais bus svarbių ir kitų datų mūsų valstybei: Lietuvos nacionalinių parkų bei Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato 30-metis. 

Prieš 30 metų (1991 m. balandžio 23 d.) Aukščiausiosios Tarybos nutarimu įsteigti Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionaliniai ir Trakų istorinis nacionalinis parkai, o pirmajam Lietuvos nacionaliniam parkui galiausiai suteiktas Aukštaitijos nacionalinio parko vardas.

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas – irgi įsteigtas 1991 m., siekiant išsaugoti gamtiniu požiūriu labai vertingą, natūralią Viešvilės upelio baseino ekosistemą.

Balandžio mėnesį ir vėliau planuojami renginiai, skirti Lietuvos nacionalinių parkų ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato 30-mečiui paminėti.

Šie metai svarbūs ir Žuvinto biosferos rezervatui, kuris 1971 m. įtrauktas į  Pasaulio biosferos rezervatų UNESCO programos „Žmogus ir biosfera" tinklą. Viso į šį tinklą yra įtraukta 714 biosferos rezervatai 129 pasaulio valstybėse. Programos „Žmogus ir biosfera" 50-ies metų sukakties paminėjimo proga taip pat vyks nuotoliniai renginiai.