UŽSIENIO TURISTUS DOMINA LIETUVOS GAMTA

Data

2019 12 17

Įvertinimas
1
Aukstumalos takas.JPG

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ ir rinkos tyrimų bendrovių „Eurotela“ ir „Rinkos tyrimų centras“ atliktas tyrimas rodo, kad į Lietuvą turistai vyksta norėdami pažinti šalies kultūrą ir pasigrožėti gamta.

„Lietuvą lankiusių turistų profiliai: 16 rinkų tyrimas“ – taip vadinosi tyrimas. Iki šiol tai plačiausiai Lietuvos atvykstamojo turizmo rinką apžvelgiantys duomenys, išsamiai pristatantys užsienio turistų portretus.

Tyrimo metu buvo apklaustas 3681-as užsienio turistas iš 16-os šalių rinkų. Tyrimo dalyviai suskirstyti į tris skirtingas kategorijas: verslo, laisvalaikio ir sveikatos keliautojus. Apklausoje jų prašyta įvardyti, kodėl atvyko į Lietuvą, su kuo drauge keliavo, kaip organizavo viešnagę, kokias veiklas išbandė, kaip vertina kelionę ir kitas su vizitu susijusias detales.

Kaip rodo tyrimo rezultatai, į Lietuvą atvykusiems turistams renkantis kelionę svarbiausia buvo pažinti vietinę gamtą ir kultūrą (3,7 balo iš 5). Šalies gamta didžiausią įspūdį paliko keliautojams iš tolimų šalių, ypač – turistams iš Izraelio, kurie gamtą įvertino 4,5 balo iš 5, bei keliautojams iš JAV, kurie vietinę gamtą įvertino 4,4 balo.

Turistai, kaip veiklas, kuriose dalyvavo vizito į Lietuvą metu, dažniausiai įvardino vietinės virtuvės ir gėrimų ragavimą (84 proc. turistų užsiėmė šia veikla), kitų lankytinų / turistinių vietų lankymą (74 proc.) ir apsilankymą parkuose / gamtoje (72 proc.). 

Turistai, atvykę į Lietuvą ir užsiėmę skirtingomis veiklomis vizito metu, aukščiausiai iš jų įvertino kitų lankytinų / turistinių vietų lankymą, apsilankymą parkuose / gamtoje ir vietinės virtuvės bei gėrimų ragavimą (po 4,2 balo). 

Daugiau apie tyrimą galima sužinoti - https://www.lithuania.travel/lt/news/uzsienio-turistu-tyrimo-ataskaita