copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


ULIOJA BITELĖ AUKŠTAITIJOS NACIONALINIAME PARKE

Data

2020 08 13

Įvertinimas
0
Bitininkysrte.jpg

Kaip ir kasmet, Aukštaitijos nacionaliniame parke medumi pievoms kvepiant, bitelėms dūzgiant, Stripeikių bitininkystės muziejus rugpjūčio 15 d. kviečia susibėgti visus bičiulius į tradicinę Medkopio pabaigos šventę.

Medkopio pabaigos šventės „Ulioja bitelė“ PROGRAMA

13.00 – 13.30 val. - iškilmingas šventės atidarymas, garbių svečių sveikinimai, Austėjos ir Bubilo dievybių pagarbinimo apeigos su “Čiulbutės” ansambliu.
10.00 - 17.00 val. - bičių produktų, kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų kermošius.
12.00 – 17.00 val. - amatų kiemai ir kūrybinės dirbtuvės: 
Kūrybinių dirbtuvių naujienos – virtuoziškojo dambrelininko Egidijaus Darulio edukacija „Atrask dambrelį”; Kauno Karo Istorijos Klubas užsiimantis senovės baltų genčių ir Teutonų ordino karybos ir gyvensenos rekonstrukcija, medkopio renginyje pristatys to laikmečio ginkluotę, šarvus, papasakos apie karybos ypatumus ir taktiką, norintys galės gyvai išbandyti šarvus ir ginklus; Egidijus Virbašius muzikos akademijos liaudies instrumentų meistras atskleis ragų ir kitų instrumentų melodingumo galimybes.
Edukatorė Juventa Mudėnienė su „Austėja ir jos bičių dvaras” edukacija; meduolių kepimas ir senoviniai žaidimai su Utenos kraštotyros muziejumi; vaško laiškų rašymas ir antspaudų gamyba su edukatore Aiste Andriušyte; „Duonos kelio” edukacija su Daugėliškio krašto bendruomene; proginės „Medkopio 2020“ monetos kalimas su meistru Mantu Ališausku; avilių tapymo kūrybinės dirbtuvės su tapytoja Nijole Trinkūniene; edukacija senoviniai burtai ir sveikata su etnologe filmo „Lietuvių tikėjimai ir žinios apie sveikatą" kūrėja Rita Balkute; parodomasis midaus virimas ir degustacija su vieninteliu midaus somelje Lietuvoje Eriku Augustinavičiumi; žolynų skulptūrų rišimas (avilio pynimas) su meno kūrėja Viktorija Bitinaite - Stankevičiene; molinės bitės lipdymas su keramike Jolita Bužinskiene; juostų audimas, apyrankių pynimas, vaistingųjų augalų arbatų ragavimas su garsiąja Breidokų šeimyna; medienos paslapčių išrišimas (vabzdžių viešbutukų darymas) su Audriumi Grinskiu; natūrinio ūkio valdytojos Monikos Šimonėlės parodomoji programa „Ratelio dūzgimas”; Lietuvos jaunųjų bitininkų asociacijos edukacija „Atrask bitę kitaip" protmūšio bitės tema organizavimas.
13.30 – 13.45 val. Lietuvos bankas kartu su monetos autoriumi V. Naručiu pristatys naują kolekcinę monetą, skirtą drevinei bitininkystei.
13.45 - 14.15 val. - paskaita smalsiems „Lietuviška bitė” lektorė vyr. mokslo darbuotoja dr. Laima Blažytė Čereškienė. GTC ekologijos institutas, cheminės ekologijos ir elgsenos laboratorija.
14.15 – 15.45 val. Filmą „Sengirė" pristatys režisierius Mindaugas Survila. Po peržiūros daugiau papasakos apie filmo kūrimą bei su bendraminčiais įkurtą „Sengirės fondą".
15.45 – 16.15 val. - Medaus kiemas: išmaniojo avilio pristatymas bei medaus skonio naujiena „kreminis medus”, parodomasis medaus sukimas stikliniame medsukyje ir šviežio bičių medaus vaišės, bičių motinos paieška su muziejaus bitininku Mindaugu Bridžiumi.
16.00 – 16.30 val. „Austėjų dūzgės 2020” gamtinė fotosesija/performansas su fotomeniniku Adolfu Sinkevičiumi. 
16.30 val. – susitinkam su dainininke Ieva Narkute.

Renginyje prašome visus laikytis nustatyto atstumo bei vidaus patalpose dėvėti kaukes. 

Dėl eismo saugumo prašome atvykstančius automobiliais į šventę važiuoti per Ginučius iš šventės – per Kirdeikius.