SUSIRINKO AKTYVIAUSIŲ JAUNŲJŲ MIŠKO BIČIULIŲ BŪRELIŲ VADOVAI

Data

2019 11 18

Įvertinimas
0
JMB seminaras mokytojams_1.jpg

„Edukacija miške: saugomų teritorijų galimybės" - seminaras Jaunųjų miško bičiulių (JMB) vadovams ir mokytojams šiais metais vyko Kauno marių regioniniame parke. Temų daug: ir apie nuveiktas veiklas, ir apie neformalaus vaikų švietimo krepšelį, ir kaip JMB veikloms pritraukti lėšų, ir ekskursija į medžių sėklų raižyklą, žygis į kadagių slėnį... Naujos patirtys - impulsas naujoms veikloms.

Dvejus metus Jaunųjų miško bičiulių veiklą koordinavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM: organizuotos aštuonios vasaros stovyklos „Mano žalioji vasara“, surengti „Miško draugo“ ir tarptautinio YPEF („Jaunimas Europos miškuose“) konkurso nacionaliniai turai, puikiai suorganizuotas tarptautinis YPEF renginys Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur dalyvavo jaunieji miškininkai iš 8 šalių... Ir dar daug kitokių projektinių veiklų bei viešinimas.

Seminare „Edukacija miške: saugomų teritorijų galimybės" su aktyviausiais JMB mokytojais ir vadovais aptartos praėjusių metų aktualijos, išsakytos nuomonės ir pageidavimai. Seminaro eiga bus aprašyta naujausiame „Girinuko“ leidinyje, kuris leidžiamas kartu su laikraščiu „Žaliasis pasaulis“.

Mokytojai džiaugėsi ekskursijomis ne tik po Kauno marių regioninį parką, bet ir po Dubravos sėklų aižyklą bei daigyklą, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos dėstytojų paskaitomis apie medžius, taip pat įdomia edukacija Dubravos arboretume, kurią vedė Doc. Dr. Vytautas Bareika. 

Daug jaunųjų miško bičiulių veiklų pastaraisiais metais vyko ir saugomose teritorijose, JMB vadovams talkino nacionalinių ir regioninių parkų direkcijos. Dabar sprendžiama, kas ateityje koordinuos jaunųjų miško bičiulių sambūrį. 

Tiek jaunieji miško bičiuliai, tiek ir kitokią su gamta siejantys savo veiklą moksleiviai, jų pedagogai, turi galimybių ir lėšų paieškai. Tam pasitarnautų Neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) krepšelis, iš kurio lėšų galima gauti ir jaunųjų miško bičiulių veiklai plėtoti.  Seminare buvo mokoma, kaip teikti paraišką NVŠ krepšelio lėšoms gauti. 

Mokytojai džiaugėsi informatyviu seminaru ir galimybe kartu pabendrauti.