copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


ŠIENAVIMO ROBOTAI PADEDA TVARKYTI SAUGOMAS TERITORIJAS

Data

2020 08 12

Įvertinimas
0
Šienavimo robotas Rambyne_1.jpg

Rambyno regioniniame parke šienavimo robotas nušienavo beveik visas lankytojų pamėgtas vietas, tad pasiekti Vilkyškių, Šereiklaukio, Opstainių piliakalnius ir pasižvalgyti nuo jų lankytojams bus patogiau.

Pasak Rambyno regioninio parko direktorės Dianos Milašauskienės, naujoji technika labai palengvino prižiūrėti ir tvarkyti saugomas teritorijas. Su robotu šienaujame ne tik piliakalnius, bet ir pažintinių takų kraštus, poilsio aikšteles, pamėginom nušienauti net stačiuosius Rambyno kalno šlaitus palei Nemuną. 

Šienavimo robotas labai pasiteisino naikinant invazinę augmeniją. Senvaginio ežero Merguvos pakrantėse buvo pjaunamas raukšlėtalapis erškėtis, kiti invaziniai augalai. 

Saugomų teritorijų direkcijos džiaugiasi, kad šienavimo robotai padeda tvarkyti ne tik lankytojų pamėgtas teritorijas, bet ir saugomas buveines paukščiams bei gyvūnams, kurie mėgsta žemą augaliją, aukšta žole ir krūmynais neapaugusias pievas. 

Šienavimo robotus pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Monitoringo ir tvarkymo pajėgumų stiprinimas saugomose teritorijose“ gavo Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos nacionaliniai parkai, Panemunių, Rambyno, Dubysos, Neries ir kiti regioniniai parkai, kurių teritorijos yra kalvotos arba turi saugomų upių slėnių. Pagal projektą nupirkti aštuoni šienavimo robotai, kuriais teritorijų priežiūrai dalinsis visi nacionaliniai ir regioniniai parkai. 

Paskaičiuota, kad maždaug per 4 valandas galima nušienauti futbolo stadiono dydžio plotą, dirbant su ekstremaliai stačiais šlaitais. Mašina gali šienauti iki 50 laipsnių šlaitus. Tik reikia nepamiršti, kad vis tik robotą valdyti specialisto priežiūra yra būtina. 

Šienavimo robotas gali smulkinti žolę. Vejoje paliekama nupjauta žolė leidžia palaikyti drėgmę ir tampa natūralia trąša.