2024-01-26

SĖKMINGIAUSIAS TURIZMO PROJEKTAS LIETUVOJE - PAGRAMANČIO REGIONINIO PARKO APŽVALGOS BOKŠTAS

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inicijuotas projektas - naujas Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke gavo garbingą „Turizmo sėkmingiausių“ apdovanojimą. 

2023 metų vasarą atidarytas Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas tapo tikru traukos objektu saugomose teritorijose. Apžvalgos bokštą aplankė daugiau kaip 60 tūkstančių keliautojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Dviejų upių santakoje iškilęs bokštas atveria vaizdingą Pagramančio regioninio parko panoramą. Projektą inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir įgyvendino kartu su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Pagramančio regioninio parko grupe.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės dr. Agnės Jasinavičiūtės, džiugiu, kad mus įvertino lankytojai ir turizmo bendruomenė, kad vis daugiau žmonių supranta mūsų krašto saugomų teritorijų unikalumą. Šiuo metu nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose gausu naujai sutvarkytų ir pritaikytų lankymui vietų - tai ir pažintiniai takai, gamtos paveldo objektai, kraštovaizdžio kompleksai... Visas keliones rekomenduojame pradėti nuo lankytojų centrų, kur galima gauti išsamią informaciją - kur keliauti ir ką vertingo pamatyti.

„Turizmo sėkmingiausieji“ – jau tradicija tapę apdovanojimai, ne be reikalo vadinami „turizmo oskarais“. Tai vienas svarbiausių Lietuvos turizmo bendruomenės renginių, kuriame įvertinami ryškiausi metų turizmo ambasadoriai, projektai, vietovės, inovacijos ir paslaugų teikėjai. Šis renginys yra vietinio turizmo šventė, kuria organizatoriai siekia padėkoti turizmo bendruomenei už naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti ir pamilti savo šalį.

„Sėkmingiausio 2023 metų turizmo projekto Lietuvoje“ apdovanojimą - simbolinę vėtrungę - turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR atsiėmė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovė dr. Agnė Jasinavičiūtė ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Pagramančio regioninio parko grupės patarėjas Sigitas Mėlinavičius.