2024-04-16

SAUGOMAS KRAŠTOVAIZDIS MARIAUS SEMAŠKOS AKIMIS

Mariaus Semaškos nuotrauka

Neseniai Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba išleido nuotraukų albumą „Saugomas kraštovaizdis – šalies pasididžiavimas“. Vienas leidinio nuotraukų autorių – Marius Semaška, saugomų teritorijų specialistas ir žinovas, dabar dirbantis kraštotvarkininku Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijoje. 

Marius labai gerai pažįsta mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus, jautriai ir su meile fiksuoja saugomų teritorijų kraštovaizdžius, panoramas. Ilgai ieško rakurso, laukia tinkamo apšvietimo, nepatingi atsikelti ir prieš aušrą, kad tik pagautų tą vienintelį nepakartojamą kadrą. 

„Lietuva, atrodytų, visai nedidelė teritorija, prisišliejusi prie Baltijos jūros rytinės pakrantės, tačiau kraštovaizdžio mozaikiškumu yra išties ypatinga: nuo vakaruose vėjų pustomų kopų raštų iki rytuose saulės nušviestų kalvynų, kur spindi ežerų virtinės, iškyla bažnyčių, vienuolynų bokštai, o išlikusios pilys ir piliakalnių gausa pabrėžia šių žemių svarbą“, - sako Marius Semaška. 

Marius yra sukūręs žavingą filmuką apie Sirvėtos regioninio parko, kuriame ilgą laiką dirbo, Kačėniškės piliakalnį. Vaizdo filmą apie vieną nuostabiausių Lietuvos piliakalnių galima pažiūrėti Youtube kanalu 

Šiemet Marius keliauja po regioninius parkus ir lankytojų centruose susitinka su žmonėms, kuriems įdomi gamta. Pasakoja jiems apie kraštovaizdį ir pristato nuostabią fotografijų knygą „Saugomas kraštovaizdis – šalies pasididžiavimas“. Joje pamatysite, ką jam pavyko iš paukščio skrydžio įamžinti gražiausiose ir vertingiausiose Lietuvos vietose – saugomose teritorijose.

Marius papasakoja apie Lietuvos saugomų teritorijų išskirtinumą, apie kraštovaizdį ir gamtą, apie tai - ko, galbūt, daugelis iš mūsų nepamato, nepastebi... Renginių metu bus galimybė laimėti leidinį.

Susitikimai su Mariumi Semaška vyks:
BALANDĮ – Sirvėtos regioniniame parke,
GEGUŽĘ – Gražutės regioniniame parke,
BIRŽELĮ –  Krekenavos ir Biržų regioniniuose parkuose,
RUGSĖJĮ – Kauno marių regioniniame parke,
LAPKRITĮ – Sartų regioniniame parke.

Vėliau Marius Semaška planuoja užsukti ir į kitus regioninius parkus. Sekite regioninių parkų interneto svetaines ir Facebook puslapius – ten bus pateikta naujausia informacija.