2021-07-22

SAUGOKIME NATŪRALIUS VANDENS TELKINIUS

Vasarą žmonės mėgsta leisti laiką prie nacionalinių ir regioninių parkų ežerų, upių ir upelių. Pasitaiko atveju, kai atokiose vietose šalia natūralaus vandens telkinio sugalvojama nusiplauti automobilį. Ne visi lankytojai supranta, kokią žalą daro gamtai, plaudami su cheminėmis priemonėmis savo automobilius ežeruose.  

Visų pirma, norime priminti, kad pakrančių apsaugos juostose draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto. Be to, jei vandens telkinys yra saugomoje teritorijoje, atstumas iki vandens turi būti dvigubas, t. y. ne mažiau kaip 50 metrų. Pakrančių apsaugos juostų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 30–140 eurų baudą.

Nuo transporto priemonės nutekėję teršalai, valymo priemonės ir rūdys gali stipriai pakenkti ekosistemai. Retiems, nykstantiems gėlo vandens ekosistemų augalams ir gyvūnams reikia tyro ir švaraus vandens, todėl jie yra ypač jautrūs taršai. Be to, nešvarumai dažnai įsigeria į gruntą, kuriame su gruntiniais vandenimis teka į šulinius, tad grėsmė kyla ir patiems žmonėms. 

Aplinka plovimo metu gali būti teršiama cheminėmis medžiagomis, todėl to daryti negalima šalia natūralių vandens telkinių. Jeigu pastebėjote gamtosaugos pažeidimus, praneškite telefonu 112.  

Plaudami transporto priemones gamtoje, tik pakenksite augalijai, gyvūnijai ir patys sau. Prisiminkime – gamtoje viskas susiję. 

#SAUgomaIrTau