>
2024-01-25

RADIJO LAIDOJE – APIE IŠPERKAMUS DIDELĘ GAMTINĘ VERTĘ TURINČIUS SKLYPUS

Lietuvos radijo laidoje „Gimtoji žemė“ kalbėta apie tai, kad valstybė iš savininkų išperka didžiausią gamtinę vertę turinčius miškus. Apie tai pasakojo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Biologinės įvairovės skyriaus vyriausioji specialistė Brigita Danilovaitė.

Praėjusiais metais už beveik 1 milijoną eurų valstybė iš miškų savininkų įsigijo 16 sklypų. Šiemet planuojama įsigyti dar dešimt - turinčių didžiausią ekologinę vertę. Toks sklypų pirkimas - tai būdas saugoti gamtą, bet nepažeisti ir savininkų interesų. 

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Biologinės įvairovės skyriaus vyr. specialistės Brigitos Danilovaitės, išpirkdami vertingus gamtai žemės sklypus užtikriname geresnę esamų Europos Bendrijos svarbos miško buveinių bei saugomų rūšių buveinių apsaugą, taip pat suteikiame galimybę formuotis naujoms buveinėms, tose žemės sklypų dalyse, kuriose jų dar nėra. 

Pažymėtina, kad valstybės išpirktuose gamtiniu požiūriu vertinguose žemės sklypuose aptinkamos ne tik saugomos Europos Bendrijos svarbos miškų, tačiau ir pelkių, pievų buveinės. Labai svarbu, kad turime galimybę išsaugoti bei tuo pačiu kompensuoti privačių žemės sklypų savininkams patiriamus nuostolius dėl ūkinės veiklos apribojimų saugomose teritorijose.

Pasiklausyti specialistės interviu laidoje „Gimtoji žemė“ galite čia 

Lietuvoje siekiama gerinti biologinės įvairovės, ekosistemų kokybę, palaikyti ir atkurti gerą mūsų krašto ir Europos Bendrijos svarbos natūralių buveinių bei rūšių apsaugos būklę. Tai numato Europos Komisijos pristatyta ES biologinės įvairovės strategija iki 2030 metų, skirta kovoti su pagrindiniais biologinės įvairovės nykimo veiksniais - ją saugant ir atkuriant.