Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


PUSIAUŽIEMIO ŽYGIS

Data

2020 01 13

Įvertinimas
0
Pagramantis.jpg

Sausio 25 d. (šeštadienį) kviečiame švęsti Pusiaužiemį ir pakeliauti po Pagramančio regioninį parką. Planuojamas žygio atstumas - apie 14 km. Žygeiviai pamatys įspūdingų ąžuolų, atodangų, riedulių.

Sausio 25-oji tradiciniame mūsų tautos kalendoriuje – pusiaužiemis. Senoliai pasakytų: diena jau pailgėjusi per avinuko šuolį. O astronominis kalendorius rodo, kad nuo saulėgrįžos šviesiojo paros laiko prisidėjo valanda ir devynios minutės. 

Ta diena buvo ypatinga − mūsų senoliai žadindavo gamtos gyvastį: papurtydavo apšarmojusias obelis, pabelsdavo į po sniego kepurėmis snaudžiančius avilius, ūkininkas pasižiūrėdavo, ar dar likę pusė pašaro gyvuliams. O šeimininkė – ar užteks rugių duonelei kasdieninei iki vasaros. Jeigu ji pamalonino naminuką kaukutį, pasiūdama lininius marškinėlius, skalsos ir daržinėje, ir troboje nepritrūks.

Tą dieną paisyta ir tradicinių draudimų, pavyzdžiui, žemaičiai per pusiaužiemį vilnų nekaršdavo, neverpdavo, kad kandys išaustų drabužių neišvarpytų. Vyrai jokių medžių dirbinių nedirbdavo, nes medieną kirvarpos išvagos, o dzūkai per pusiaužiemį bulvių nevalgydavo, kad vasarą jos nekirmytų. Per pusiaužiemį iš miško malkų nevalia vežti – vasarą į kiemą gyvačių prišliauš.

Taigi, Pusiaužiemio šventę švęsime su žemaitiškais papročiais ir tradicijomis, kulinariniu paveldu, ypatingomis arbatomis. O kelionės metu grožėsimės Lylavos hidrografinio draustinio vaizdais, susipažinsime su istoriniais Tamošaičių ir Lylavėnų kaimais. 

PAPILDOMA INFORMACIJA
El. paštu prparkas@gmail.com, tel. 8 626 91525;
Žygis vyks bet kokiu oru, todėl vertėtų pasirūpinti derama avalyne ir oro sąlygas atitinkančia apranga, nepamirškite vandens ir užkandžių.

Pagramančio regioninio parko direkcijos informacija