Visos naujienos

Cepkeliu samanos.jpg
2023 12 04
SEMINARAS SAVIVALDYBIŲ ATSTOVAMS APIE NATŪRALIŲ PIEVŲ IR PELKIŲ ŽEMĖLAPIUS

Gruodžio 6 d. (trečiadienį) 10 val. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba organizuoja nuotolinį seminarą, kuriame Tarnybos specialistai pristatys natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapius, reglamentavimo principus, galimas kompensacijas ir atsakys į kitus aktualius klausimus.

Virselis_leidinys ST vertybes_apkarpytas.jpg
2023 12 04
NAUJAUSIO LEIDINIO APIE SAUGOMŲ TERITORIJŲ VERTYBES BUS GALIMA KLAUSYTIS

Naujausias Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos leidinys „Gamtos ir kultūros vertybės saugomose teritorijose“ pirmą kartą išleistas audio formatu. Leidinį bus galima rasti ir pasiklausyti Audiotekoje (https://audioteka.com/lt/). Naujas leidinys skirtas nacionalinių ir regioninių parkų aktualijoms, atskleidžiančios gamtos vertybių įtaką žmogaus ...

Pelėdyte. Nuotrauka - Vitalij Gulbickij
2023 12 01
KALĖDOS PELĖDOS

Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre kalėdiniu laikotarpiu kviečiame dalyvauti naujoje edukacijoje  - „Pelėdos tarp mūsų", kuri skirta 7-12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Edukaciją ves edukatorius ir pelėdų žinovas Vitalij Gulbickij.

Žiedavims.jpg
2023 12 01
KODĖL PAUKŠČIAI NEŠIOJA ŽIEDUS

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje - žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. 

Ginuciu azuolynas.jpg
2023 11 30
TVARKOMAS GINUČIŲ ĄŽUOLYNAS

Aukštaitijos nacionaliniame parke įgyvendindamas gamtotvarkos projektas - „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“, kurio metu tvarkoma Buveinių apsaugai svarbi teritorija – Ginučių ąžuolynas.

KALEDINE MUGE.jpg
2023 11 29
LINKĖJIMAI IŠ SAUGOMŲ TERITORIJŲ

Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre gruodžio 13 d. 16.30 val. vyks Kalėdinė mugė, į kurią suvažiuos Saugomų teritorijų produkto ženklo turėtojai. Galima bus išsirinkti autentišką ir prasmingą dovaną Kalėdoms - medaus rinkinį, ekologiškų arbatų, vilnones kojines ar kitą rankų darbo produktą.

balin_vezlys_900.jpg
2023 11 28
BALINIŲ VĖŽLIŲ BUVEINIŲ TVARKYMO DARBAI

Balinių vėžlių mėgstamas balas ir kūdras sukaustė ledas ir užklojo pirmas sniegas. Atšalus orams baigėsi aktyvusis jų laikas – įsirausę į dumblą lauks pavasario. O nubudę ras sutvarkytas veisimosi vietas. Metelių regioniniame parke buvo vykdomi gamtotvarkos darbai: atnaujinami ir kasami nauji vandens telkiniai, pjaunami krūmai šlaituose ir kūdrų pakrantėse, atkuriamos vėžlių kiaušinių ...

Paveikslėlis1.jpg
2023 11 15
Natūralių pievų priežiūros geroji patirtis

Visiems, besidomintiems natūralių pievų ir ganyklų priežiūra. Straipsnyje išaiškinama, kokia veikla yra leidžiama ir kokia  draudžiama natūraliose pievose ir ganyklose. Pateikiamos rekomendacijos ūkininkaujantiems, pievų savininkams, prižiūrintiems pievas, kaip išsaugoti natūralių pievų ir ganyklų bioįvairovę.

.png
2023 11 14
Kviečiame į EB svarbos rūšių referencinių dydžių nustatymo nacionaliniu lygmeniu rezultatų pristatymą

Gruodžio 5 d. kviečiame į Europos Bendrijos (EB) svarbos rūšių palankių referencinių dydžių nustatymo nacionaliniu lygmeniu rezultatų pristatymą, kuris vyks Valstybinės saugomų teritorijos tarnybos Nacionaliniame lankytojų centre.

12312bokstas_1.png
2023 11 13
„EUROPOS BURĖS 2023“ SAUGOMOSE TERITORIJOSE

Saugomose teritorijose 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos laikotarpiu įgyvendinti projektai „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“ (I ir II etapai) nominuoti „Europos burės 2023“. Savo balsą gali atiduoti ir TU, nes SAUgoma ir TAU!

1795_b8af52d139428116ee5585edd6f8a563.jpg
2023 11 11
INFORMACIJA ŽEMĖS SAVININKAMS APIE SPECIALIĄSIAS ŽEMĖS NAUDOJIMO SĄLYGAS

Patvirtinus natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapius žemės, savininkai apie nustatytas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas informuojami registruotais laiškais. Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus.

Keliauk kitiap_Pašilių stumbrynas.JPG
2023 11 08
PAŠILIŲ STUMBRYNAS PRISIDEDA PRIE STUMBRŲ IŠSAUGOJIMO

Dar visai neseniai miškų galiūnai buvo pasmerkti greitam išnykimui. Vis dėlto, laiku susivokus padarytos deramos išvados ir stumbrų populiacija visame pasaulyje per pusę amžiaus smarkiai išaugo. Lietuvoje, Krekenavos regioniniame parke ir aplinkiniuose Kėdainių, Panevėžio, Ukmergės bei Radviliškio rajonuose, laisvėje jų priskaičiuojama iki pustrečio šimto.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 85 Pirmyn