PRADĖTI SALŲ TVARKYMO DARBAI PAUKŠČIŲ APSAUGAI SVARBIOJE TERITORIJOJE

Data

2019 10 15

Įvertinimas
0
sala1.jpg

Nemuno kilpų regioniniame parke esančioje upinių ir mažųjų žuvėdrų apsaugai išskirtoje „Natura 2000“ teritorijoje „Nemunas tarp Prienų ir Lengveniškių“ šių metų rugsėjį pradėti Nemuno salų tvarkymo, degradavusių žuvėdrų paplitimo buveinių atkūrimo darbai. Tai viena iš Europos Sąjungos aplinkos finansinio mechanizmo LIFE finansuojamame projekte “Suinteresuotų institucijų pajėgumų pritaikymas gerinant upinių ir mažųjų žuvėdrų apsaugos būklę Lietuvoje” numatytų tvarkytinų teritorijų.

Tvarkymo darbų metu iki šių metų galo numatyta pašalinti žolinę ir sumedėjusią augmeniją 3,7 ha ploto dviejose didžiosiose Nemuno salose, kurios šiuo metu dėl pernelyg suvešėjusios augmenijos yra netinkamos upinių ir mažųjų žuvėdrų gyvenimui. Tuo metu, kai didžiosios Nemuno salos nebuvo tankiai apaugę augmenija, čia buvo įsikūrusi didžiausia mažųjų ir upinių žuvėdrų populiacija Nemuno kilpų regioniniame parke. Salų tvarkymo bei tolimesnių kasmetinių priežiūros priemonių pagalba bus gerinama jau beveik išnykusių šių retųjų paukščių populiacijų būklė.

Salų tvarkytojų laukė dideli iššūkiai – labai tanki ir aukšta žolinė bei sumedėjusi augmenija apvyniota vijoklinių augalų sunkiai įveikiama net šių darbų profesionalams. Tačiau tikimasi, kad visi darbai bus baigti 2019 metų lapkričio pabaigoje.

Nemuno kilpų regioninio parko informacija