PĖSČIŲJŲ ŽYGIS BARTKUŠKIO GIRIOJE

Data

2020 02 13

Įvertinimas
0
Bartkuskis4-1200x620.jpg

Žygeiviai keliaus po šalia Neries regioninio parko esančią Bartkuškio girią. Tai didžiulis, beveik 4000 ha siekiantis miškų masyvas tarp Kernavės ir Maišiagalos, vis dar išlaikęs savo vientisumą ir natūralumą. 

Žygio metu nersime į šios girios gelmes. Keliausime ir šviesiais atvirais pušynais, užsuksime ir į tamsius eglynus, paklaidžiosime ir pelkiniais miškais. Tokią keistą besniegę žiemą miške galėsite išvysti daugybę žalių atspalvių.

Pradėję kelionę Geisiškių kaimo apylinkėse, miškais keliausime link natūralios Juodės aukštapelkės. 

Aplankysime dvi senovės gyvenvietes, kuriose žmonės buvo įsikūrę prie kelis tūkstančius metų. Užsuksime į labai keistą skruzdėlių miestą – nedideliame miško plote vienas šalia kito įsikūrę kelios dešimtys didžiulių skruzdėlynų. Keliausime ir palei šimtamečių eglių paunksmėje pasislėpusį Juodės upelį. 

Žygio metu ieškosime šernų, elnių,  vilkų pėdsakų, kurie gerais matosi smėlėtose suartose miško kvartalinėse linijose. Taip miškais nukeliausime iki labai įdomios ir keistos vietos – Bartkuškio kopos. Tai itin įdomi, netikėta vieta – nedidelė atvira smėlynų buveinė, pasislėpusi miško gūdumoje.

Nuo Bartkuškio kopos pasuksime link briedžių miško, pro kurį grįšime į žygio pradžią.

KAS? – gidas Saulius, tel. nr. +37061538708, el p. saulius@neriesparkas.lt 

KADA? – 10 val., 2020 m. vasario mėn. 15 d., šeštadienis.
KUR? –  Geisiškių kaimo apylinkės
KIEK? – žygio atstumas ~ 13,5 km, trukmė ~ 4,5 val. Kaina – 7 € / asm. (žygis tinkamas žygeiviams nuo 13 m.)
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki vasario 15 d. užpildant šią formą 

Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.
SVARBU! Pasirūpinkite patogia ir atsparia drėgmei avalyne! Taip pat nepamirškite pasiimti šiltos arbatos ir užkandžių – žygio maršruto viduryje darysime kiek ilgesnį sustojimą.

Neries regioninio parko direkcijos informacija