Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


PASIBAIGĖ KONKURSAS APIE SAUGOMAS TERITORIJAS  

Data

2020 02 17

Įvertinimas
0
rsz_baneris_1-1.jpg

Lietuvos valstybės atkūrimo  (Vasario 16 –osios) proga tinklalapyje www.miskininkas.eu buvo skelbiamas konkursas apie saugomas teritorijas. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pateikė klausimus, o tinklalapio skaitytojai turėjo galimybę pasidomėti bei dalyvauti viktorinoje. 

Pirmieji dešimt tinklalapio skaitytojų, teisingai atsakę į klausimus, galės džiaugtis gražia dovana – gausiai iliustruota nauja knyga „Lietuvos saugomos teritorijos”.


Viktorinos nugalėtojai:

1.    Antanas Visockas
2.    Margarita Ratkelytė
3.    Jolanta Juozaitienė
4.    Monika Simonavičienė
5.    Mindaugas Simonavičius
6.    Božena Golubovska
7.    Elvyra Sobol
8.    Daumantas Bauža
9.    Simona Stasiūnienė
10.    Natalija Kazanova

Visiems konkurso dalyviams dėkojame už aktyvų dalyvavimą. 
................

Apie knygą „Lietuvos saugomos teritorijos”
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba išleido naują leidinį – gausiai nuotraukomis iliustruotą informacinį žinyną apie Lietuvos saugomas teritorijas. Knygoje pateikiama išsami informacija apie mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius bei rezervatus. 
Skaitydami knygą sužinosite, kas yra saugomos teritorijos, ar daug jų pasaulyje, kokiu tikslu jos steigiamos ir kodėl svarbu ateities kartoms išsaugoti natūralią gamtą bei kraštovaizdį. Leidinyje išsamiai pristatomos Lietuvos saugomose teritorijose esančios gamtos ir kultūros paveldo vertybės. 
Daugiau kaip 300 puslapių knygoje informacija pateikiama pagal temas: saugomų teritorijų tinklo raida, iš ko susideda saugomų teritorijų sistema, pristatomos svarbiausios Lietuvos saugomos teritorijos. Lietuvoje turime 5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų, daugiau kaip 300 draustinių, taip pat skiriamas didelis dėmesys Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“, RAMSAR ir UNESCO vertybėms išsaugoti.
Knygos puslapius puošia daugiau kaip 500 gamtos nuotraukų.  Jose – reti ir saugomi augalai, paukščiai, unikalus nacionalinių, regioninių parkų ir draustinių kraštovaizdis, kitos vertybės.