Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA 

Data

2020 03 20

Įvertinimas
0
vieversys.jpg

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena. Tai astronominis pavasaris, pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. 

Nuo pavasario lygės tamsa užleidžia vietą šviesai, vis ilgesniam saulės ratui. Gamta atgimsta, grįžta paukščiai, prasideda poravimosi ir giesmių metas. Šis pavasaris – kaip niekad ankstyvas. Žemaitijos nacionalinio parko gamtininkai jau užfiksavo parskridusius pirmuosius gandrus. 

Pavasario lygiadienis - astronominio pavasario pradžia, dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę ir ilgėja iki Joninių (trumpiausios nakties). Senovės lietuviai tikėjo, kad lygiadienio rytą išsimaudžius upėje, tekančioje iš rytų, būsi tyras ir sveikas visus metus. 

Dabar lygiadienis švenčiamas visame pasaulyje kartu su Žemės diena.

Tradiciškai saugomų teritorijų direkcijos šią dieną organizuodavo gamtosauginius renginius, talkas gamtoje,  inkilų kėlimo akcijas. Buvo suplanuotas renginys moksleiviams ir Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre, tačiau dėl karantino situacijos suplanuoti renginiai neįvyks. 

Kviečiame individuliai kelti inkilus grįžusiems sparnuočiams, bevaikščiojant gamtoje pakelti numestą šiukšlę, kvėpuoti grynu oru ir būti sveikiems.