2023-10-03

Parengtas PEFC miškų sertifikavimo nacionalinio standarto projektas teikiamas viešam svarstymui

Šiuo metu vykdomi Lietuvos privačių miškų sertifikavimo pagal PEFC (angl. The Programme for the Endorsement of Forest Certification) sistemą nacionalinio standarto parengimo ir patvirtinimo darbai. Darbo grupėje yra ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovas.

PEFC – tai pasaulyje pripažinta miškų sertifikavimo sistema, kuri siekia skatinti tvarų miškų valdymą ir naudojimą. Ši sertifikavimo sistema labiau pritaikyta smulkioms privačių miško savininkų valdoms. Lietuvoje valstybiniai miškai yra sertifikuoti pagal FSC miškų sertifikavimo sistemą, o privačių miškų, sertifikuotų pagal šią sistemą, yra nedaug, nes pavieniams privačių miškų savininkams, valdantiems nedidelius miškų plotus, FSC miškų sertifikavimo paslauga yra brangi.

PEFC sertifikavimas leis ir smulkių privačių miško valdų savininkams sertifikuoti savo miškus ir tapti konkurencingesniems medienos rinkoje.

Šiame nacionalinio standarto rengimo etape yra patvirtinta Lietuvos PEFC darnaus miškų valdymo standarto rengimo ir atnaujinimo tvarka, suformuota darbo grupė, kuri 6 posėdžiuose išnagrinėjo pateiktą standarto darbo projektą: darnaus miško valdymo kriterijus ir rodiklius, terminus ir apibrėžimus bei kitą projekto medžiagą.  2023 m. rugsėjo 22 d. vykusio posėdžio metu buvo pritarta standarto darbo projektui bei priimtas sprendimas pateikti Lietuvos PEFC darnaus miškų valdymo standarto darbo projektą pirmam viešam svarstymui.

Viešam svarstymui pateiktą Lietuvos PEFC darnaus miškų valdymo standarto darbo projektą galima rasti čia.

Kviečiame iki š. m. lapkričio 27 d. šiam projektui teikti pastabas ir pasiūlymus užpildžius šią formą el. paštu [email protected] .

Aplinkos ministerijos informacija