2023-09-22

NUO SPALIO MĖNESIO LANKYTOJŲ CENTRAI DIRBS IR ŠEŠTADIENIAIS

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos.

Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį parką patogu kelionę pradėti nuo lankytojų centro, pasidomėti – kas čia saugoma, ką verta pamatyti, kur apsilankyti ir tik tuomet keliauti į gamtą. 

Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją,  kad lankytojai vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir patys „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius visais metų laikais. 

Kiekvieno lankytojų centro ekspozicija turi pagrindinę temą, atskleidžiančią saugomos teritorijos savitumą. Žaismingai ir kūrybiškai sudominus atvykusį į lankytojų centrą, siekiama pristatyti saugomų teritorijų vertę ir pakviesti dažniau lankytis nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.

Spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs darbo dienomis nuo antradienio iki penktadienio, taip pat šeštadieniais. Tikslesnį darbo laiką ir išsamesnę informaciją apie lankytojų centrus galima rasti interneto svetainėje Saugoma.lt