Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


NACIONALINIS KONKURSAS, SKIRTAS E. ŠIMKŪNAITĖS METŲ MINĖJIMUI

Data

2020 04 06

Įvertinimas
0
E. Šimkūnaitės pamėgtas Taurapillio_piliakalnis.jpg

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru organizuoja nacionalinį konkursą moksleiviams „Tauragnų žolynai“, dedikuotą žinomos mokslininkės Eugenijos Šimkūnaitės 100-mečio paminėjimui. 

Seimas 2020 metus paskelbė Eugenijos Šimkūnaitės metais ir šis konkursas įtrauktas į planuojamų renginių sąrašą. 

Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis retais ir saugomais augalais, vaistažolėmis, naudojant šiuolaikines technologijas, taip pat pažinti Eugenijos Šimkūnaitės paveldą.

Konkurse kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos mokyklos.  Dalyviai skirstomi pagal amžiaus grupę: 3-4 klasių, 5-8 klasių, 9-11 klasių mokiniai. Komandos sudėtis – 5 mokiniai ir mokytojas.

Moksleiviai turėtų susipažinti su Eugenijos Šimkūnaitės kūryba, rašytiniu palikimu (knygomis, straipsniais),  pažinti jos kūryboje minimus augalus natūralioje gamtoje. 

Iki 2020 m. gegužės 11 d. komandos turėtų išsirinkti vieną augalą ir paruošti jo išsamų dosjė (su aprašymais, tyrimais, piešiniais ir kt.). Originaliausiai informaciją pateikusios komandos bus pakviestos į 2020 m. birželio 11–12 d. (jeigu nebus pratęstas karantinas) „Augalų ir vaistažolių ralį“, vyksiantį Tauragnuose, kur gyveno Eugenija Šimkūnaitė.

Komandos dalyvaus „Augalų ir vaistažolių ralyje“ E. Šimkūnaitės pamėgtose vietose šalia Tauragnų ir prie Taurapilio piliakalnio, kur dabar yra Aukštaitijos nacionalinis parkas.

Augalų ir vaistažolių pažinimui moksleiviai  naudos „iNaturalist“ programėlę, esančią išmaniuose telefonuose ir leidžiančią įkelti bei pažinti daugybę rūšių.

Daugiausiai augalų  pažinusi moksleivių komanda taps „Augalų ir vaistažolių ralio“ prizininke, bus apdovanota diplomu ir prizais.

Renginio parneris - Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninioparko direkcija.

Daugiau informacijos apie konkursą - https://www.lmnsc.lt/tauragnu-zolynai-pkb8y/