copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


MOKSLEIVIAI PATYS KURIA PAMOKAS APIE GAMTĄ

Data

2020 09 12

Įvertinimas
1
Pamoka gamtoje.jpg

Jau septintą kartą vykęs Nacionalinis konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“ šiais metais kvietė mokytojus ir mokinius kurti pamoką ne tik apie saugomas teritorijas, bet konkrečiai - apie saugomus gamtos paveldo paminklus. Baigiamajame renginyje, kurį organizavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, dalyvavo 9 komandos-finalininkės.

Konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“ organizuojamas siekiant stiprinti saugomų teritorijų ir švietimo institucijų bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas gamtosauginiam ugdymui netradicinėse mokymosi aplinkose – nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose bei juose esančiose gamtos mokyklose, lankytojų centruose.

Mokiniai kartu su savo mokytojais, padedami saugomų teritorijų specialistų, kuria pamoką gamtoje, kurioje gvildena įdomias temas – nacionalinių ir regioninių parkų vertybes, Raudonosios knygos rūšis... Šiais metais reikėjo sukurti pamoką apie gamtos paminklus - riedulius, uolas, kalvas, gūbrius, šaltinius ir versmes, vertingus medžius ir kt. Pamokos forma šį kartą irgi mokiniams turėjo būti įdomi – mini filmukas, pamoka-filmas. 

Į Pajūrio regioninio parko lankytojų centrą, kur vyko konkurso „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“ baigiamasis renginys, susirinko komandos-finalininkės iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Pabradės, Tauragės, Salantų, Vilkaviškio, Kybartų ir Troškūnų. Komisija geriausiai įvertino Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos komandą, sukūrusią pamoką-filmą apie Pagramančio regioninio parko gamtos paminklus. 

Mokinių sukurtus edukacinius filmukus vertino ir „Skalvijos“ kino akademijos atstovai. Jie išskyrė kūrybiškiausius mokinių pamokas-filmus bei kvietimus į kino teatrą padovanojo Vilkaviškio rajono Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bei Vilniaus Radvilų gimnazijos komandoms.

Nugalėtojus sveikino Lietuvos mokinių  neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis ir ornitologas Gediminas Petkus, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovė Diana Rakauskaitė, Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius. Vaikams ir mokytojams  buvo įteikti padėkos raštai, prizai bei palinkėjimai, kad galbūt ateityje šie mokiniai, kurie domisi gamta, rinksis gamtininko profesiją, o gal net sukurs puikių filmų apie Lietuvos gamtą.

Kviečiame pasižiūrėti pamoką-filmą apie Pagramančio regioninio parko gamtos paveldo objektus.