2023-03-22

MOKSLEIVIAI IR GAMTOS MOKYKLOS DALYVAUS ĮDOMIAME NUOTYKYJE

„Nuotykis, iš kurio nenori gauti „N“! – šis intriguojančio pavadinimo projektas labiausiai skirtas Lietuvos moksleiviams ir mokytojams, kad jie susidomėtų nacionalinių ir regioninių parkų gamtos mokyklomis.

Projektu siekiama, kad moksleiviai važiuotų į gamtos mokyklas ir domėtųsi galimybėmis čia turėti ne tik žaliąsias pamokas apie saugomas teritorijas, bet ir integruotas pamokas. Norima, kad jaunoji karta labiau pažintų gamtą ir saugomų teritorijų vertybes bei suprastų, kodėl būtina jas išsaugoti. 

Šiuo metu saugomose teritorijose veikia 9 gamtos mokyklos:
•    Aukštaitijos nacionalinio parko Gamtos mokykla
•    Dzūkijos nacionalinio parko Gamtos mokykla
•    Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla
•    Kauno marių regioninio parko Gamtos mokykla
•    Kurtuvėnų regioninio parko Gamtos mokykla
•    Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykla
•    Varnių regioninio parko Gamtos mokykla
•    Žagarės regioninio parko Gamtos mokykla
•    Žuvinto biosferos rezervato Gamtos mokykla

Saugomų teritorijų gamtos mokyklos kviečia mokytis netradicinėje aplinkoje, įgyti žinių apie gamtosaugą, kraštovaizdį ir biologinė įvairovę, suvokti ekosistemų procesus bei suprasti, ką ir kodėl turime saugoti. 

Šiose gamtos mokyklose vyksta įvairios edukacinės programos, kurių metu ne tik moksleiviai, bet ir įvairaus amžiaus žmonių grupės gali tyrinėti, eksperimentuoti bei mokytis gamtoje. Mokymasis gamtinėje aplinkoje ne tik suteikia žinių, bet lavina kūrybiškumą, formuoja socialinius bei emocinius įgūdžius, mažina streso pojūtį. 

Projekto „Nuotykis, iš kurio nesinori gauti „N“ koncepcija siejama su įdomiomis, nuotykių pilnomis ugdančiomis pamokomis, iš kurių tikrai niekam nesinorės pabėgti. Nuotykis sujungia visas geriausias ir naudingiausias gamtos mokyklų kompetencijas – tyrinėjimą, žygius ir žaidimus. 

Moksleiviai kviečiami žingsniuoti į mokyklą ir kitur pėsčiomis... Kas daugiausiai surinks žingsnių programėlėje „Walk15", turės galimybę laimėti nemokamą ekskursiją į vieną iš saugomų teritorijų gamtos mokyklų. Laimėtojų laukia nemokamas nuvykimas į gamtos mokyklą, įdomios edukacijos ir ... lobių paieškos!

Ką reikia padaryti norint laimėti? Visų pirma. prisijunkti prie „Walk15" žingsnių iššūkio ir dalyvauti „Nuotykyje iš kurio nenorėsi gauti „N“!

Skatinama žygiuoti gamtoje, stebėti bundantį pavasarį, laukinę gamtą, susipažinti su gamtiniu kraštovaizdžiu, jame vykstančiais procesais, atpažinti ekosistemų procesus, gamtos vertybes -  aktyviai dalyvaujant mokymosi procese. 

Iššūkyje dalyvausiančių aktyviausių bei daugiausiai komandinių žingsnių surinkusių mokyklų mokiniai  ir mokytojai bus pakviesti į išskirtinį nuotykį gamtos mokyklose – nemokamą ekskursiją (15 mokinių ir 15 mokytojų), kurios metu bus vykdoma edukacija apie saugomų teritorijų vertybes, užsiėmimas ir pažintis su nacionalinio ar regioninio parko, biosferos rezervato gamtos mokyklos veikla bei programomis, aktyvus „Geocaching“ žaidimas gamtos apsuptyje ir prizai. 

Nepraleisk galimybės prisijungti prie projekto, nes tai „Nuotykis, iš kurio nenori gauti „N“!

Projektą vykdo  Aplinkos projektų valdymo agentūra ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.