Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


LIETUVIŠKŲ ORCHIDĖJŲ GELBĖJIMO AKCIJA ATŠAUKTA

Data

2020 03 24

Įvertinimas
0
orchideja.jpg

Jau kelis metus iš eilės Neries regioninis parkas gamtos mylėtojus kvietė įbristi į didžiausią parko pelkę ir padėti išsaugoti šiuos saugomus augallus. Organizuojamoje medelių kirtimo ir krūmų rovimo talkoje dalyvaudavo daug savanorių ir taip padėdavo išsaugoti šimtus ten vasarą žydinčių nepaprasto grožio retųjų augalų.

Dėl vykdomų gelbėjimo akcijų šioje pelkėje kasmet žydi vis daugiau ir daugiau lietuviškųjų orchidėjų, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą. 2017 m. vasarą, atliekant jau žinomų rūšių skaičiavimus, šioje pelkėje buvo aptikta ir nauja, labai retų ir saugomų orchidėjų rūšis – dvilapiai purvuoliai! Tad Šilėnų pelkė gali pasigirti jau nebe keturiomis, bet net penkiomis skirtingomis saugomų orchidėjų rūšimis!

Šiais metais akcija buvo planuota kovo 28 d. (šeštadienį), bet dėl paskelbto karantino neįvyks. Kada vyks šis gamtosauginis renginys, informuosime vėliau.