Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


LESYKLĖLĖS ŽIEMOJANTIEMS PAUKŠČIAMS

Data

2019 11 26

Įvertinimas
0
lesykleles.jpg

Sirvėtos regioninio parko direkcijos specialistai šį rudenį Švenčionių rajono moksleiviams organizavo lesyklėlių konkursą „Ačiū ištarsime čiulbėdami“. Konkurso tikslas – vaikams, bendradarbiaujant kartu su šeimos nariais ar draugais, sukurti kuo daugiau paukščių lesinimui tinkamų, dekoratyvių, meniškų lesyklėlių. 

Kad lesyklėlių gaminimo iniciatyva kuo greičiau pasklistų po mokyklas, Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykloje buvo organizuojami užsiėmimai, vedamos pamokos apie lesyklėlių įvairovę, jų gaminimo namų sąlygomis galimybes, paukščių lesinimo taisykles. Taip pat mokiniai mokėsi skirti paukščius, kurie šaltuoju periodu gyvena Lietuvoje, o kurie išskrenda žiemoti į šiltuosius kraštus. Išmoko ir skanėstų paukščiams pagaminti.

Konkurso dalyvių darbai buvo vertinami pagal jų funkcionalumą, originalumą ir meniškumą. Didžioji dalis konkurso dalyvių gamino lesyklėles kaip meno kūrinius – jas dekoravo įvairiomis spalvotomis medžiagomis, spalvino, dažė. Nemažai buvo ir nedekoruotų, natūralių, gamtiškų darbų. Kiti prasmingai panaudojo antrines žaliavas. 

Žiemojantiems paukščiams ne itin svarbu, iš ko pagaminta lesykla. Svarbu, kad ji nebaidytų paukščių, būtų patogi, saugi ir lesalas jose būtų tinkamas (nesūdytas, be priedų). Gamtininkai pataria, kad lesyklėles kabinti ar statyti geriausia spalio-lapkričio mėn., kai žemę apgaubia pirmasis įšalas. 
Lapkričio viduryje Sirvėtos RP gamtos mokykloje vyko baigiamasis renginys. Visi darbų autoriai viešai pristatė savo darbus, pasakojo, kaip ir su kuo juos gamino ir pasižadėjo visą žiemą lesinti prie namų atskrendančius sparnuočius. 

Vertinimo komisija išrinko tris geriausius darbus. Funkcionaliausios lesyklėlės apdovanojimą pelnė Švenčionių pradinės mokyklos 3c klasės mokinė Vilma Kelpšaitė. Originaliausią lesyklėlę pagamino Švenčionių pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės mokinys Deimantas Cyninas. O meniškiausios lesyklėlės apdovanojimą pelnė Švenčionėlių progimnazijos 2b klasės mokinė Miglė Jurėnaitė. 

Kadangi visi dalyviai jau atliko ir ateityje pasižadėjo daryti gerą darbą gamtai, atminimo dovanėles gavo ne tik nugalėtojai, bet ir visi dalyvavę konkurse. Baigiamojo renginio metu taip pat vyko stacionarios lesyklos, esančios Gamtos mokyklos kiemelyje, simbolinis atidarymas. Visi renginio dalyviai turėjo galimybę įdėti į lesyklą lesalo paukščiams ir apžiūrėti jos konstrukciją. O susitikimo pabaigoje visi dalyviai laiką leido prie laužo – šildėsi prie ugnies ir ragavo žolelių arbatos.

Sirvėtos regioninio parko direkcijos informacija