Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


LAŠIŠA GRĮŽTA NAMO

Data

2020 05 14

Įvertinimas
0
uztvanka.jpg

Gegužės 14 d. 10 val. Salantų regioninio parko direkcija kartu su programa „Kurk Lietuvai“ kviečia į virtualią konferenciją „Žuvų migracijos kelių atkūrimas Lietuvoje“. Šios virtualios konferencijos tikslas – informuoti, kodėl svarbu atverti migracijos kelius žuvims Lietuvoje.

Upės yra gyvybiškai svarbios arterijos, kuriomis vyksta medžiagų pernaša iki jūros bei iš jūros į upių aukštupius ir ežerus – grįžta neršti praeivės žuvų rūšys. 

Praėjusiame šimtmetyje masiškai atsiradusių tokių upių statinių pasekmė – pakeista gamtinė aplinka, daugelis ypač vertingų upių buvo patvenktos įrengiant aukštas užtvankas, kurios visiškai užblokavo žuvų migracijos kelius į aukštupius. Taip buvo prarastos migruojančių žuvų nerštavietės, sutriko natūrali medžiagų pernaša upėse, degradavo ir tebedegraduoja nuo potvynių priklausomos slėnių buveinės. 

Pastaraisiais dešimtmečiais suvokta tikroji užtvankų daroma žala aplinkai, kuri yra daug didesnė už jų teikiamą naudą.

Kaip liudija geroji užsienio kolegų patirtis efektyviausias žuvų migracijos kelių atkūrimas yra užtvankų demontavimas. Demontuodami užtvankas atkuriame ir natūralią upės tėkmę, kartu ir žuvų migracijos kelius. Natūrali upės tėkmė tai pagrindas, leidžiantis užtikrinti visos ekosistemos, kartu ir kraštovaizdžio elementų apsaugą bei tinkamą jų funkcionavimą. 

Virtualios konferencijos metu ekspertų, mokslininkų iš Aplinkos apsaugos agentūros, Klaipėdos universiteto Jūrų tyrimo instituto, projekto „Kurk Lietuvai“, Lietuvos hidrobiologų draugijos ir kt. pateikta informacija, pasidalinta geroji užsienio patirtis ir mokslinis naudos pagrindimas leis suinteresuotoms šalims tikslingai panaudoti perteiktas žinias, atstatant upių vagas Lietuvoje, sprendžiant kliūčių šalinimą upėse migruojančioms žuvims, dumblėjimo ir kt. aplinkosaugos problemas, taip prisidedant prie natūralių žuvų populiacijų išsaugojimo.

Virtualios konferencijos dalyviai galės susipažinti su unikaliu Salantų regioniniu parku, kur greitu metu planuojama atverti Salanto upę šlakiams ir kitoms žuvims.

Prie virtualios konferencijos galite prisijungti naudodami šią nuorodą: https://bit.ly/35V23wK