2021-10-24

KVIETIMAS Į LIFE PEAT RESTORE PARODOS ATIDARYMĄ

Kviečiame į tarptautinės parodos „Atkurdami pelkes švelniname klimato kaitą“ pristatymą, kuris įvyks š. m. spalio 26 d. (antradienį) 17.00 val. Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius).

Renginio metu tarptautinio projekto “CO2 emisijų sumažinimas atkuriant nusausintus ir degraduojančius durpynus Šiaurės Europos lygumose“ (LIFE Peat Restore LIFE15 CCM/DE/000138) vykdytojai Lietuvoje - Lietuvos gamtos fondo pelkių atkūrimo ekspertai dalyviams papasakos apie projekto veiklas, iškilusius iššūkius bei įgyvendintus darbus, supažindins su pelkių ir durpynų svarba mūsų klimato išsaugojimui ir pristatys pačią nuotraukų parodą bei jos kelionę po Europą. 

RENGINIO PROGRAMA

Šią gamtos nuotraukų parodą parengė LIFE Peat Restore projekto ekspertų grupė iš Latvijos universiteto, glaudžiai bendradarbiaudama su kolegomis iš Estijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos. 

Nuo 2019 m. kovo mėnesio paroda jau eksponuota įvairiose viešosiose erdvėse Latvijoje ir Vokietijoje, Estijoje ir Lenkijoje, tačiau jos kelionė buvo sustabdyta koronoviruso infekcijos plitimo.

Susipažinkite: penkios Europos valstybės, įgyvendindamos LIFE Peat Restore projektą, atkuria pelkių ekosistemas  Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje. 

Taip siekiama sumažinti neigiamą sausinimo įtaką pelkių ekosistemoms ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Parodoje susipažinsite su projekto vietovėmis, pelkių ekosistemų reikšme, atliekamomis funkcijomis, biologine įvairove, estetine verte,  svarba mokslui, tvarkymo ypatybėmis ir kitomis pelkių ir durpynų įdomybėmis.

Lauksime Jūsų renginyje.

*Laukiame dalyvių tik su galimybių pasu.

**Išankstinė registracija PRIVALOMA (dėl riboto dalyvių skaičiaus)

***Registruodamasis dalyvis, patvirtina, kad supranta ir sutinka, jog renginys, kuriame jis dalyvaus bus filmuojamas ir fotografuojamas. Įrašas ir nuotraukos  bus publikuojamos VSTT ir NLC žiniasklaidos paskyrose.