copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


KVIEČIAME JUDĖTI GAMTOJE!

Data

2020 09 14

Įvertinimas
0
judumo.png

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones, paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas, keliauti ir judėti alternatyviais – aplinkai draugiškais būdais: pėsčiomis, dviračiais, elektrinėmis transporto priemonėmis ar viešuoju transportu.

Kiekvienais metais Judumo savaitė skiriama tam tikrai temai. 2020 m. tema –„Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. žemynas neišskirtų anglies dioksido. Šia tema taip pat siekiama pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti kurti visus įtraukiančią sistemą.

Naujausi Europos aplinkos agentūros (EAA) tyrimai patvirtina, kad transporto tarša ženkliai padidėjo, lyginant su 1990 m. rodmenimis. Todėl 2020 m. Europos judumo savaitė skatina žmones ir vietines institucijas imtis veiksmų, padėsiančių pasiekti ilgalaikį anglies dioksido neišskiriančio žemyno tikslą.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kiekvienais metais taip pat dalyvauja Judumo savaitėje, taip siekdama paskatinti visus saugomų teritorijų mylėtojus keliauti po saugomas teritorijas tvariai ir keliaujant pažinti greta esančias saugomas teritorijas, kurios pasiekiamos pėsčiomis, dviračiais...

Šiais metais Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistai Judumo savaitę įprasmins pėsčiųjų žygyje Ribiškių kraštovaizdžio draustinyje, keliaudami išskirtinio grožio ledyno kūriniu – erozinių kalvynu.

Pavilnių regioniniame parke esančio Ribiškių kraštovaizdžio draustinio reljefas mena laikus, kai dabartinę Vilniaus miesto teritoriją dengė ledynas, o jo tirpsmo vandenys išgraužė rytinėje Vilniaus miesto dalyje buvusią ištisai peršalusią moreninių nuogulų storymę ir taip suformavo išskirtinį kraštovaizdžio bei geomorfologine prasme vertingą erozinį raguvyną.

Raguvynas pasižymi tradiciškai raguvų dugnuose išsidėsčiusia agrarinių naudmenų ir sodybų mozaika, miškingomis atragių juostomis, botaniniu požiūriu vertingais brandžių ąžuolynų fragmentais, šaltiniuotomis pievomis su retaisiais augalais, baltišką mitologiją menančiu Kaukysos upeliu.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia žygiuoti kartu ir norinčius prisijungti rugsėjo 16 d. 16 val. susitikti prie greta Minsko plento įsikūrusio viešbučio „Ibis Stile“ ir leistis kartu į 6 km ilgio kelionę pėsčiomis Ribiškių pėsčiųjų trasa.