exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

KVIEČIAME Į PAUKŠČIŲ PALYDAS

Data

2020 09 29

Įvertinimas
0
EBW_2020_CMYK_logo.jpg

Šių metų spalio 3-4 dienomis Lietuvos ornitologų draugija (LOD) ir saugomų teritorijų direkcijos tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio bei išlydėti išskrendančius paukščius. 

Tūkstančiai žmonių visoje Europoje tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti migruojančius paukščius. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International apibendrins ir paviešins šios akcijos rezultatus. 

Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. 

Tradiciškai kiekvienais metais kartu su LOD aktyviai dalyvauja ir daugelis saugomų teritorijų direkcijų, palydinčios paukščius nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Paukščių palydos bus puiki proga aplankyti gražiausius Lietuvos kampelius. 

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia stebėti kasmetinę paukščių migraciją. Kuršių nerijos pusiasalis yra svarbus Baltosios-Baltijos jūrų paukščių migracijos kelio geografinis objektas. Dėl šios priežasties galima stebėti vieną unikaliausių gamtos procesų. Kviečiame spalio 3-osios rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio bei skaičiuoti ir palydėti paukščius.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija šiemet palydas irgi organizuoja spalio 3 dieną Ventės rage prie švyturio. Čia ne tik bandys suskaičiuoti migruojančius paukščius, bet pamokys, kaip atskirti paukščių kontaktinius balsus. Direkcija atsinešusius savo daugkartinio naudojimo puodelius, vaišins žolelių arbata.

Metelių regioniniame parke prie Lankytojų centro susirinkę paukščių stebėtojai keliaus aplink Dusios ežerą ir stebės poilsiaujančių sparnuočių būrius. Išlydėti išskrendančius paukščius Žuvinte ir jo apylinkėse kviečia Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Paukščių stebėtojai bus laukiami ir Kamanų gamtiniame rezervate.

Tad nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

Oficiali palydų svetainė http://www.eurobirdwatch.eu/