Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


KIAUŠINIS – GYVYBĖS SIMBOLIS

Data

2020 04 10

Įvertinimas
0
Mėlyni margučiai. Foto - iš Pagramančio RP direkcijos archyvo.
Mėlyni margučiai. Foto - iš Pagramančio RP direkcijos archyvo.

Kiaušinis simbolizuoja ne tik gamtos atgimimą... Daug mitų, ne tik lietuvių tautosakoje, bet ir skandinavų epuose siejama su kiaušiniu kaip gyvybės simboliu. Velykinė kiaušinių marginimo tradicija irgi atkeliavusi iš labai senų laikų. 

Įvairiuose Lietuvos kraštuose kiaušinių marginimo tradicijos panašios: dažniausiai juos išvirdavo apvynioję svogūnų lukštais, taip pat skutinėdavo, margindavo vašku.. 

Vaškas būtinai turėjo būti bičių, dar galėjo būti iš avilio išimamas pikis, tada tas vaškas sumaišytas su pikiu būdavo rudos spalvos. Margindavo arba ant kietai išvirto balto arba šviesiai nudažyto kiaušinio. Paskui įdėjus į tamsius dažus išeidavo šviesus ornamentas.

Kiaušinius dažydavo gamtiniais dažais: alksnių, juodalksnių arba ąžuolų žieve, raudonuoju burokėliu, svogūnų lukštais, šviesesnes spalvas išgaudavo dažant bruknių ar meškauogių lapais, šieno pabirais, ramunėlėmis, šaltalankio uogomis.

Pagramančio regioninio parko specialistai siūlo nudažyti margučius su mėlynių uogiene... Priklausomai nuo to, kiek ilgai laikysite kiaušinius, turėtų gautis  įvairaus mėlynumo margučiai: nuo linų mėlynumo ir iki tamsaus dangaus.

Su VELYKOMIS, su atbundančia GAMTA!