Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


KEISČIAUSIOS ŠIUKŠLĖS KONKURSAS

Data

2020 05 18

Įvertinimas
0
siuksles.jpg

Visą gegužės mėnesį raginame dalyvauti akcijoje „Kiekvienas iš gamtos – po šiukšlę“. Tiesiog einant pasivaikščioti į gamtą, pasiimti maišelį ir surinkti pakeliui surastas šiukšles. Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras kviečia fotografuoti neįprastas šiukšles, kelti į socialinius tinklus bei siųsti nuotraukas keisčiausios šiukšlės konkursui. 

Konkursas jau įpusėjo, dėkojame visiems už atsiųstas nuotraukas ir surinktas šiukšles. Ko tik nerandama miškuose, pelkėse ir pievose?.. Tai televizoriai, šaldytuvai, automobilių detalės, statybinės šiukšlės... Netoli Kauno marių buvo surastas net klozetas.

Primename, jog keisčiausios šiukšlės konkursas dar vyksta, tad raginame Nacionaliniam lankytojų centrui el. paštu lankytojucentras@vstt.lt arba FB žinute pačių neįprasčiausių radinių nuotraukas siųsti iki birželio 1 dienos.

Iš vienos pusės, galima pasidžiaugti, kad gamtoje mažėja plastikinės taros, kuri superkama taromatuose. Tačiau pastebima tendencija, kad gamtoje daugėja padangų ir statybinių šiukšlių. 

Raginame visus būti aktyviais piliečiais ir pamačius faktus, kai šiukšlinama gamtoje, fiksuoti nusižengimą bei pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. 

Dažnai prevencinės priemonės nesustabdo šiukšlintojų, tad Seimas jau rengiasi taikyti ir griežtesnes administracines baudas. 

#keistašiukšlė #saugokgamtą