Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


KEIČIASI TVARKA PARKUOSE IR KITOSE VIEŠOSE ERDVĖSE

Data

2020 03 20

Įvertinimas
0
Medziu laju taku.jpg

Parkuose ir kitose populiariose lankytinose vietose žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, vengti tiesioginių kontaktų, o geriausia – likti namuose. Vyriausybė ėmėsi ribojimų siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo.

Tokį sprendimą kovo 19 d. pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto.

Valstybiniuose nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose yra daug lankytinų objektų, kuriuos žmonės pamėgę – tai pažintiniai takai, apžvalgos bokštai, regyklos, poilsiavietės. Ypač pavasarį, bundant gamtai, čia plūsteli dideli lankytojų srautai.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, esant karantino situacijai, buvo uždaryti populiariausi Medžių lajų tako ir Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokštai. Valstybinių parkų direkcijos informuotos apie Vyriausybės sprendimą ir teiks informaciją lankytojams, iškabins įspėjimus populiariausiose saugomų teritorijų lankytinose vietose. 

Svarbu elgtis išmintingai ir būti atsargiems, o geriausia, esant koronaviruso plitimo galimybei – likti namuose.