2023-12-01

KALĖDOS PELĖDOS

Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre kalėdiniu laikotarpiu kviečiame dalyvauti naujoje edukacijoje  - „Pelėdos tarp mūsų", kuri skirta 7-12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Edukaciją ves edukatorius ir pelėdų žinovas Vitalij Gulbickij.

Ar pelėdos gyvena miestuose? Kodėl beveik niekada nematome pelėdų? Ar pelėdos įminga žiemos miegu? Edukacijos metu sužinosite atsakymus ne tik į šiuos klausimus, bet ir susipažinsime su paslaptingu pelėdų gyvenimu, pabūsite mokslininkais, tyrinėjančiais šiuos unikalius paukščius ir prisidėsite prie jų išsaugojimo. 

Lietuvoje aptinkama 13 pelėdų rūšių, dauguma jų įtraukta į Raudonąją knygą. Jeigu kam atrodo, kad pelėdos - naktiniai plėšrūnai, tai ne visai taip: dienomis medžioja raiboji ir žvirblinė pelėdos. Paprastai sakoma, kad pelėdos ūbauja, tačiau žvirblinės pelėdaitės švilpauja, o lututės gieda tarsi fleita.

Edukacijos apie pelėdas metu pasinersite į gamtos garsų pasaulį, pasiklausysite kaip bendrauja pelėdos ir visi kartu, padedant edukatoriui, bandysime iššifruoti jų balsų prasmes.

Užsiėmimo metu vyks praktinė užduotis - bus galimybė susipažinti su pelėdų plunksnomis ir atskirti jas nuo kitų paukščių.

Registracija į kalėdinę edukaciją apie pelėdas vyks tik telefonu (+37066570494). Daugiau informacijos apie Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro edukacijas.