2021-02-17

KAI KARANTINO SITUACIJA PAGERĖS, BUS TĘSIAMAS SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASO KONKURSAS

Nors nameliai-lesyklėlės, kur vasarą buvo galima rasti Saugomų teritorijų PASO konkurso antspaudus, žiemos ir karantino metu tarnauja kitam tikslui – sparnuočių lesinimui... Norime pranešti, kai tik karantino situacija pagerės ir bus leista keliauti tarp savivaldybių, Saugomų teritorijų PASO konkursas bus pratęstas ir 2021-aisiais metais.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM vėl siūlys aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, surenkant parkų antspaudus Saugomų teritorijų PASE. 

Kelionių konkurso po saugomas teritorijas sąlygos išliks tokios pačios:  keliautojas turėtų užsukti į 5 nacionalinių ir 30 regioninių parkų lankytojų centrus, pasmalsaukite - ką verta pamatyti gamtoje... Užsidėti antspaudą Saugomų teritorijų pase, nepamiršti įsigyti lankytojo bilieto.

Saugomų teritorijų pasą galima nemokamai pasiimti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre Vilniuje arba nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centruose, taip pat patiems atsispausdinti, paspaudus nuorodą: SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASAS

Kai karantino situacija pagerės, kaip ir pernai, siūlome kelionę pradėti nuo Nacionalinio lankytojų centro (Antakalnio g. 25, Vilnius) – vartų į saugomas teritorijas bei čia gauti visą informaciją apie konkursą. Taip pat ST paso antspaudus galite pradėti rinkti nuo bet kurio nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centro. 

Beveik visuose saugomų teritorijų  lankytojų centruose įrengtos įdomios ekspozicijos, kviečiančios pažinti mūsų krašto valstybinių parkų vertybes, susidėlioti maršrutą ir tuomet keliauti į gamtą iš arčiau pažinti jas. 

Europos šalyse ir Jungtinėse Amerikos Valstijose yra populiaru lankytis nacionaliniuose parkuose bei gamtos pase pasižymėti specialiu antspaudu, kad čia buvai. Tai tarsi gamtos pažinimo žaidimas... 
Apkeliavusių visus nacionalinius ir regioninius parkus, laukia prizas – knyga, o tų, kurie kiekviename parke nusipirks dar ir lankytojo bilietą – kuprinė. 

Antspaudus bus galima užsidėti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose (dirba ir šeštadieniais) arba prie jų įėjimo lauke įrengtose vietose – nameliuose-lesyklėlėse ir pan.

Kai tik bus galima, keliaukite po saugomas teritorijas, atrandant vertingiausias mūsų krašto vietas! Nes keliavimas gamtoje – ne tik savo krašto pažinimas, bet geresnė Jūsų sveikata!