HIMNO GIEDOJIMAS ANT BĖČIONIŲ PILIAKALNIO

Data

2020 07 04

Įvertinimas
0
liepos 6 Bėčionių piliakalny.jpg

Liepos 6-ąją minime Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną. Šios Lietuvai itin reikšmingos šventės tradicija – vieningas Lietuvos valstybės himno giedojimas. Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija kviečia liepos 6 d. vakare atvykti į parką ir 21 val. vienu balsu giedoti Tautišką giesmę ant Bėčionių piliakalnio.

Pažvelgus į Lietuvos žemėlapio kontūrą, akys kaipmat užkliūva už nedidelio žemės kyšulėlio pietrytiniame šalies pakraštyje, įsiterpusio Baltarusijon. Tai Dieveniškės. Gražiose apylinkėse, kur kalveles keičia platūs kloniai, kur ošia mėlyni pušynai, vinguriuoja sraunioji Gauja, gyvena paprasti ir nuoširdūs žmonės. Skambios jų dainos, gražūs ir prasmingi darbai. Dėl unikalaus ir įdomaus krašto etnokultūrinio palikimo Dieveniškių apylinkės paskelbtos istoriniu regioniniu parku. 

Kultūriniu požiūriu vertingos čia esančios baltiškosios, dzūkiškosios ir aukštaitiškosios etnokultūros liekanos, civilizacijos mažai paliestas kraštovaizdis su unikaliu, tik šiam kraštui būdingu kaimų išsidestimu, gatviniais kaimais su etnografinėmis sodybomis, gausiais archeologiniais objektais.

Bėčionių piliakalnis – vienintelis žinomas ir tyrinėtas piliakalnis Dieveniškių apylinkėse, stūkso dešiniajame Gaujos upės krante. Šlaitai siekia 15 - 17 m., aikštelės dydis apie 20X40 m. 1969 m. archeologai piliakalnio aikštelėje rado kultūrinį sluoksnį su lipdyta ir žiesta keramika brūkšniuotu ir lygiu paviršiumi.

Renginio programa:
19.00 - 20 val. Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centro vidaus ekspozicijos pristatymas (Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras, Centrinė g. 2, Poškonių k.).
21.00 val. Tautiškos giesmės giedojimas.
21.20 val. Žolelių arbatos skanavimas.

Kviečiame aktyviai prisijungti!