copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


GAMTOTVARKOS DARBAI VENTOS REGIONINIAME PARKE

Data

2020 09 07

Įvertinimas
0
Ventos RP_ukininkas.jpg

Ventos regioniniame parke tęsiamos pasibaigusio projekto „Gamtotvarkos priemonių įgyvendinimas Natura 2000 teritorijose“ veiklos. Pasirašius bendradarbiavimo sutartį su vietos ūkininku, palaikomos projekto metu atkurtos teritorijos. Džiugu, kad prižiūrimi plotai padidėjo iki 40 hektarų.

Ūkininkas šiais metais palaiko atkurtą svarbių buveinių būklę šienaudamas ir išgabendamas susidariusią biomasę.

Minėto projekto metu buvo atkurtos prastos būklės buveinės, kirsti menkaverčiai krūmai, šienaujama, šalinama susidariusi biomasė. Ekologinio tinklo Natura 2000 paukščių apsaugai „Ventos upės slėnis“ ir buveinių apsaugai svarbiose teritorijose „Purvių kaimo apylinkės“.

Gamtotvarkiniai darbai buvo atliekami, siekiant išsaugoti išskirtas Europos svarbos natūralios buveines: aliuvines ir šienaujamos mezofitų pievas, augalų rūšis, kurios tiesiogiai priklauso nuo žmogaus ūkinės veiklos: raudonoji gegūnė, dėmėtoji gegūnė, vyriškoji gegužraibė, šalmuotoji gegužraibė, raktažolė pelenėlė. 

Ventos upės slėnyje nuo seno buvo šienaujamos ir ganomos pievos, čia prieglobstį rado griežlė, Lietuvos raudonosios knygos ir ES Paukščių direktyvos I priedo rūšis, jau 2019 metais atliekant valstybinį monitoringą buvo stebimas didesnis skaičius šių retų paukščių, tikimės, kad 2021 metais paukščių aktyvumas dar didės.