GAMTA PO STOGU. „IŠMANIOS VARLĖS IR KITOS DŽIUNGLIŲ PASLAPTYS“

Data

2020 10 08

Įvertinimas
0
IMG_2720.JPG

Spalio 8 d. Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre įvyko susitikimas su gamtininku dr. Andriumi Pašukoniu, pastaruosius devynerius metus tyrinėjusiu Pietų Amerikos varles jų ekologiją ir elgsenos įvairovę. Renginio iš ciklo GAMTA PO STOGŲ pavadinimas – „Išmanios varlės ir kitos džiunglių paslaptys“ pasiteisino, jo metu buvo įminta begalė paslapčių iš varlių gyvenimo. Renginys buvo transliuojamas tiesiogiai.

 

Paminėjus varliagyvius, daugumai tikriausiai nekyla mintys apie žavius, spalvingus, sumanius ir savo vaikais besirūpinančius gyvūnus. Visi stereotipai apie varliagyvius sugriuvo išgirdus apie atogrąžų miškų varliagyvių gyvenimo paslaptis. Šio susitikimo metu gamtininkas pasidalino savo įspūdžiais, moksliniais darbais ir nuotraukomis iš ekspedicijų, tyrinėjant varliagyvius Pietų Amerikos atogrąžų miškuose.

 

Dalyviai sužinojo, ką vadiname varliagyviais ir kokia yra jų įvairovė visame pasaulyje. Išgirdome apie pačius keisčiausius varlių gyvenimo ritualus bei įpročius. Svarbu buvo suvokti - kaip svarbu yra išsaugoti sparčiausiai pasaulyje nykstančių stuburinių gyvūnų grupę.

 

Po pranešimo visi dalyviai turėjo galimybę mokslininkui užduoti visus rūpimus klausimus, o renginio pabaigoje patys mažiausi dalyviai susilaukė klausimo iš paties pranešėjo bei Nacionalinio ST lankytojų centro specialistės apie Lietuvoje saugomas retas varles. Teisingai atsakiusiųjų laukė išmanūs Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prizai.

 

Dr. Andrius Pašukonis šiuo metu yra mokslinis darbuotojas Stanfordo Universitete, JAV. Tai pat gamtininkas yra vedęs ir įamžinęs mokslines ekspedicijas Prancūzijos Gvianoje, Ekvadore, Peru ir Panamoje. Gamtininkų šeimoje Lietuvoje užaugęs mokslininkas, studijavo biologiją, ekologiją ir gyvūnų elgseną (etologiją) Prancūzijoje, Austrijoje ir JAV, tai pat patarinėjo BBC gamtinės dokumentikos apie Pietų Amerikos varliagyvius filmų kūrėjams.

 

Susipažinti su gamtininku ir jo stebėjimais bei užduoti visus rūpimus klausimus tai pat galite:

 

https://www.facebook.com/frogtracker

http://twitter.com/frog_tracker

 

Renginio tiesioginės transliacijos įrašą galite stebėti Nacionalinio lankytojų centro Facebook‘o paskyroje.