2022-12-20

DURIS ATVĖRĖ MEDUOLINĖ PASAKA

Žagarės regioninio parko lankytojų centre duris atvėrė meduolinė pasaka. Vietos bendruomenės, pavieniai žmonės, įvairių įstaigų atstovai šiais metais iškepė meduolinį Joniškio rajoną. Iš meduolinės tešlos iškeptos bažnyčios, koplyčios, bendruomenių namai, dvarai, gyvenamieji nameliai.

Akį traukia ne tik pastatai, bet ir meduoliniai miškai ar pavieniai medžiai, iš meduolių sukurta net Mūšos tyrelio pelkė su pažintiniu taku.

Meduoliniai kepiniai Žagarės regioninio parko lankytojų centre eksponuojami jau antrus metus iš eilės. 
Praėjusį gruodį į Žagarės dvaro rūmus užeiti kvietė meduolinė Žagarė. Tuomet Žagarės krašto kepėjos kepė ir lipdė Naujosios Žagarės miesto aikštę ir ją supančius pastatus. 

Šiais metais teritorija išsiplėtė iki viso Joniškio rajono. Prie vietinių žagariečių prisijungė Daukšių, Stungių, Kalnelio, Bariūnų ir kitų kaimų bendruomenės, Jurdaičių socialinės globos namai, pavieniai žmonės, iškepę didesnę dalį Joniškio rajono miestų, miestelių ir kaimų. Iš viso „iškepti” 27 miestai, miesteliai ir kaimai, kuriuose yra 18 bažnyčių, koplyčių ir sinagogų bei 87 kiti nameliai.  

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Žagarės regioninio parko grupė taip pat aktyviai įsijungė į meduolinės pasakos kūrimą. Praėjusiais metais kepė Žagarės dvaro rūmus, o šiais metais – Mūšos tyrelio pelkę su pažintiniu taku, miškus ir pavienius medžius, kurie visų kepėjų namelius apjungė į vieną visumą.

Iš viso buvo iškepti 387 medžiai, kurie sudaryti iš beveik 1500 detalių. Naudojant savo specialiai pasigamintas formas medžiai iškepti skirtingi – vaizduojantys ne tik eglutes, bet ir ąžuolus, pušis, liepas ar beržus. 

Meduolių pasaka veiks iki 2023 m. sausio 6 d. Ją aplankyti galima ne tik darbo dienomis (darbo laikas: I – IV 8.00-17.00 val., V 8.00-15.45 val.), bet ir šeštadieniais nuo 12 iki 16 valandos. 

Lankytojo bilietas suaugusiajam 2 eur/asm., moksleiviams, studentams, senjorams 1 eur./asm., vaikams iki 7 metų ir neįgaliesiems nemokamai.