DUBYSOS REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRAS – NAUJAME PASTATE

Data

2019 12 16

Įvertinimas
0
Dubysos LC.jpg

Dubysos regioninio parko direkcija persikėlė į naują pastatą – arčiau gamtos. Čia įsikurs ir lankytojų centras. Kaulakių kaime perkirpta simbolinė įkurtuvių juostelė. Šio įvykio ilgai laukė Dubysos krašto mylėtojai, jau seniai atradę Maironio apdainuotą Dubysos slėnių grožį. 

Į Kaulakius persikėlė Dubysos regioninio parko specialistai, tačiau lankytojų centro ekspozicija bus atidaryta tik ateinantį rudenį. Informacija, kurią parko specialistai dabar ruošia, padės geriau pažinti vieną gražiausių gamtovaizdžių šalyje, mokys saugoti trapias ir neįkainojamas Dubysoso regioninio parko vertybes. 

„Jau dabar laukiame visų besidominčių mūsų regioniniu parku ir norinčių po jį keliauti. Lankytojų centro ekspozicijos vizualizacija jau suderinta su regioninio parko steigėjais – Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, atrinktas jos rengėjas – UAB „Baldų sistemos”. Per devynis mėnesius ekspozicija turi būti galutinai suprojektuota ir įrengta, - pasakoja Dubysos regioninio parko direktorius Vygintas Kilčiauskas. 

Ekspozicijos tema – „Apdainuotoji Dubysa”. Ja norime atskleisti Dubysos slėnio kraštovaizdžio grožį, jo išskirtinumą, kuris įkvėpė Maironį. Prisiminkime jo eiles: „Kaip puikūs slėniai sraunios Dubysos, miškais lyg rūta kalnai žaliuoja”... Šios eilės idealiai atspindi Dubysos regioninio parko vertybes. 

Dubysos slėnis, į kurį nusileidžia statūs upės šlaitai, yra vienas raiškiausių ir vaizdingiausių slėnio kraštovaizdžio pavyzdžių Lietuvoje. Visi Dubysos regioninio parko gamtiniai, kultūriniai kompleksai, kultūros vertybės yra tiesiogiai susieti su Dubysos upe ir jos intakais. Tai retų augalų ir gyvūnų rūšių turtingos slėnio pievos, griežlių ir tulžių buveinės, aukščiausias Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas, Betygalos urbanistinis kompleksas, išilgai Dubysos nusidriekusi dvylikos piliakalnių grandinė ir daugelis kitų. 

Lankytojų centro tikslas ir yra suteikti žinių apie šias vertybes, padėti suprasti, kodėl ir kaip jas reikia saugoti. Kuo plačiau ugdysime gamtosauginiu požiūriu sąmoningą visuomenę, ją šviesime, tuo palankesnes sąlygas sudarysime saugomų vertybių išlikimui. Svarbu, kad lankytojai susidomėtų regioniniu parku, o tuo pačiu ir kitomis saugomomis teritorijomis, retomis rūšimis bei kraštovaizdžio ypatumais, kad patys norėtų atrasti mūsų gamtos lobius.