Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


DĖMESYS LANKYTOJAMS SU NEGALIA

Data

2020 05 13

Įvertinimas
0
ANP info.png

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija kartu su projekto partneriais parengė leidinį „Turizmo infrastruktūros, produktų ir paslaugų pritaikymas žmonėms su specialiaisiais poreikiais“.  Tai informacinė medžiaga, patarianti kaip rekreacinę infrastruktūrą pritaikyti žmonėms, turintiems negalią. 

Projektu „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ siekiama skatinti gamtos turizmo Latvijos ir Lietuvos pasienio regionuose plėtrą, gerinant infrastruktūrą ir turizmo produktus, taip pat pritaikyti juos žmonėms su negalia ar kitais specialiaisiais poreikiais.

Leidinyje yra rekomendacijų, kaip neįgaliems žmonėms pritaikyti informacinius stendus, nuorodas, poilsio vietas, takų paviršius, apžvalgos bokštelius ir kitokią infrastruktūrą.

Tarkim, nuorodos padeda žmonėms su negalia orientuotis ir išvengti tam tikrų galimų pavojų, pvz., susidūrimų su žmonėmis. Tiems, kurie važiuoja neįgaliųjų vežimėliais, svarbu žinoti, kokiu maršrutu jie gali judėti, kitu atveju asmuo gali netekti atramos ir susižaloti. Nuorodos taip pat svarbios žmonėms, turintiems kognityvinių (mąstymo) sutrikimų, nes jų orientacija gali būti sutrikusi, taip pat ir kurtiesiems bei silpnai girdintiems. Nuorodos turi būti suprojektuotos taip, kad būtų lengvai matomos, pastatytos ne didesniame nei 1 600 mm aukštyje. Nuorodos tekstas turi kontrastuoti su kitos nuorodos fonu.

Rengiant leidinį buvo konsultuotasi su įvairią negalią turinčių žmonių organizacijomis, kvalifikuotais architektais. 

Leidinį galima rasti čia.