2023-02-08

DAUG ĮDOMAUS APIE ŠIKŠNOSPARNIUS

Šikšnosparniai sudaro penktadalį pasaulio žinduolių rūšių, tačiau dėl savo paslaptingo gyvenimo būdo yra vieni iš mažiausiai ištirtų gyvūnų pasaulyje. Jų gyvenimas žmonių sąmonėje nepelnytai siejamas su daugybe mitų ir baimių. Norite sužinoti daugiau apie šikšnosparnius? Paklausykite įdomaus pokalbio su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro gamtosaugos ekspertu Remigijum Karpuška.

Pokalbis buvo transliuojamas Lietuvos radijo laidoje „Minties eksperimentai". 

Nors daugelis pasaulyje gyvenančių šikšnosparnių minta vabzdžiais ir vaisiais, klaidingai vis dar tikima, kad šiems naktiniams gyvūnams reikalingas kraujas. 

Visą savo gyvenimą paskyręs šių žinduolių tyrinėjimui gamtosaugos ekspertas Remigijus Karpuška paneigia mitus ir atskleidžia tai, ką apie šikšnosparnius beveik nesame girdėję - nuo sugebėjimo sulėtinti savo medžiagų apykaitą žiemojant iki skleidžiamų garsų, kurių žmogaus ausis negirdi. Laidoje siūloma pamėginti įsivaizduoti, ką patirtume metus laiko praleidę su šikšnosparnių kolonija…

Lietuvoje gyvena keturiolika šikšnosparnių rūšių, atliekančių gamtoje svarbų darbą. Šešios šikšnosparnių rūšys yra saugomos ir įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą.

Interviu su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro gamtosaugos ekspertu Remigijum Karpuška galite pasiklausyti čia.

Malonaus klausymo!