2023-09-19

BALSUOK UŽ SAVANORYSTĖS SAUGOMOSE TERITORIJOSE INICIATYVĄ PREZIDENTŪROS KONKURSE

Gamtosauginio projekto „Naturalit“ komanda, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir nacionaliniai bei regioniniai parkai kviečia Lietuvos įmones savanoriauti saugomose teritorijose. Ši žalioji iniciatyva dalyvauja Prezidentūros organizuojamo „Lietuvos galia" konkurso balsavime. Kviečiame balsuoti už „Savanorystė saugomose teritorijose" idėją ir jos sėkmingą įgyvendinimą.

Šiais metais (iki rugsėjo 15 d. ) Lietuvos saugomose teritorijose talkino daugiau kaip 90 komandų ir apie 1700 dalyvių. Prie savanorystės saugomose teritorijose jau prisijungė tokios bendrovės kaip „Swedbank“, „Danske Bank“, „Ignitis grupė“, „Lietuvos draudimas“.

Įmonių patogumui sukurtas interaktyvus žemėlapis , kuriame galima matyti savanorystės veiklų poreikį ir pobūdį Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Sąraše – apie 100 savanorystės pasiūlymų valstybiniuose parkuose.

Kiekviena talkininkų komanda atranda prasmingas veiklas saugomose teritorijose: tai šiukšlių rinkimas, šienavimas, informacinių stendų perdažymas, pušelių rovimas, invazinių augalų naikinimas, šakų rinkimas, gamtotvarkos darbai ir kt.

Bendra veikla stiprina komandinius ryšius ir palieka puikius prisiminimus. Dažnu atveju tarp įmonės darbuotojų ir saugomos teritorijos užsimezga ilgalaikė draugystė. 

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Agnės Jasinavičiūtės, raginame savanorius talkinti kartu su kolektyvu ir tokiu būdu padaryti prasmingą darbą mūsų šalies kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės labui bei prisidėti prie ekosistemų apsaugos ateities kartoms, nes SAUgoma ir TAU!

„Savanorystė saugomose teritorijose" iniciatyva pateko į „Žalia Lietuva" iniciatyvų grupę. Čia viešinamos iniciatyvos, kurios skatina ekologišką, darnų ir tvarų veikimą ir gyvenseną bei ekologinių, tvarios gyvensenos ir aplinkosauginių, biologinės įvairovės išsaugojimo idėjų plėtrą.

Prezidento globojamo projekto „Lietuvos galia" balsavimas vyks iki spalio 18 dienomis . Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. 

Savanoriaukite saugomose teritorijose, balsuokite už žalias ir prasmingas iniciatyvas!

Saugomos teritorijos Lietuvoje užima 18.39 proc. šalies ploto. Dauguma šių teritorijų dėl savo ypatingų gamtinių vertybių įtrauktos ir į europinį „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklą.