AKTYVUS POILSIS PAGRAMANČIO REGIONINIAME PARKE

Data

2019 11 13

Įvertinimas
0
Pagramantis.jpg

Pagramančio regioninio parko direkcija įgyvendina projektą „Sveika gyvensena ir aktyvus poilsis Pagramančio regioniniame parke“. Projekto metu vyks žygiai po regioninį parką, įvairios edukacijos, pažintys su vietos bendruomenės šviesuoliais. 

Projektas įgyvendinamas pagal Vietos plėtros strategijos Tauragės rajono vietos veiklos grupės 2016-2023 metų, priemonę „Parama kaimo gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimui, bendrų iniciatyvų rėmimui“. 

Pirmasis renginys edukacinis pažintinis žygis jau įvyko. Saulėtą rudens rytą į lankytojų centrą atvyko Batakių ir Pagramančio pagrindinių mokyklų moksleiviai, lydimi mokytojų. Apžiūrėję ekspozicijos salę, dalyviai išsiruošė į žygį, apžiūrėjo kabančius tiltus.  

Žygeiviai keliavome prie seniausio regioninio parko Gudlaukio ąžuolo, iš kurio vidaus net dangus matosi, jis tuščiaviduris, bet gyvybingas, šakos pilnos gilių. 

Šio ąžuolo kaimynystėje gyvena ir stebuklus iš medžio daro liaudies meistras Nerijus Alšauskas. Mokiniai apžiūrėjo skulptūras, susipažino su drožybos amatu. Ant paruošto medžio ruošinio, patys drąsiausi, kurie nebijojo kalto ir plaktuko, iškalė savo inicialus. Taip po truputį, bendras kūrinys virto gražiu samčiu. 

Sugrįžę į lankytojų centrą, žygio dalyviai ragavo ant laužo virtą žolelių arbatą. Atokvėpio minutę mokiniai atsakinėjo į klausimus, o patys išmintingiausi buvo apdovanoti prizais. 

Pagramančio regioninio parko direkcijos informacija