copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirti ir gauti duomenų, kaip šį svetainė yra naudojama.


Visos naujienos

Naujoji ekspozicija „Didžiosios Nemuno kilpos". Foto - Jokūbo Dargio.
2020 10 01
KĄ ŽINOTE APIE DIDŽIĄSIAS NEMUNO KILPAS?

Ne taip seniai gamtos mėgėjus nustebino aukščiausias Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokštas, skirtas unikaliam kraštovaizdžiui apžvelgti, o dabar duris atvėrė nauja šio regioninio parko lankytojų centro ekspozicija, sukurta pagal temą  „Didžiosios Nemuno kilpos“. 

Manerheimo grybinukaS. Foto - Ainio Pivoro
2020 09 30
JAUTRIŲ RŪŠIŲ AMBASADORIUS – MANERHEIMO GRYBINUKAS

Rudenį pasipylus grybams, miškus šukuoja ne vien paprasti žmonės, bet ir gamtosaugos ekspertai. Tiesa, jie ieško ne sveikų, o sukirmijusių grybų, kuriuose gyvena retas ir visoje Europoje saugomas vabalas, įmantraus vardo savininkas – Manerheimo grybinukas. 

Vilkas. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nuotrauka
2020 09 30
ŠIAIS METAIS BUVO TIRIAMA VILKŲ POPULIACIJA

Pagal Vilko apsaugos planą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM jau kelinti metai renka informacija ir duomenys apie vilkų populiaciją.  Tai ir pranešimų apie vilkų buvimo faktų registracija, žvėrių apskaitos pagal pėdsakus sniege, taip pat sumedžiotų vilkų informacija ir genetiniai duomenys. 

EBW_2020_CMYK_logo.jpg
2020 09 29
KVIEČIAME Į PAUKŠČIŲ PALYDAS

Šių metų spalio 3-4 dienomis Lietuvos ornitologų draugija (LOD) ir saugomų teritorijų direkcijos tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio bei išlydėti išskrendančius paukščius. 

Gamtosaugos ekspertas Giedrius Švitra. Foto - M. Midverytės
2020 09 28
LABANORO GIRIOJE – NAUJOS SAUGOMŲ RŪŠIŲ RADAVIETĖS

Labanoro regioniniame parke vyko jungtinė ekspedicija, skirta Europos Bendrijos (EB) svarbos natūralių gamtinių buveinių bei gyvūnų ir augalų rūšių buveinių inventorizacijai, taip pat jų būklės įvertinimui. 

Plynosios pelke.jpg
2020 09 25
ATSINAUJINS PLYNOSIOS PELKĖS PAŽINTINIS TAKAS

Pagramančio regioniniame parke esančiame Plynosios pelkės pažintiniame take prasidėjo remonto darbai. Prie tako bus papildomai įrengta 500 metrų ilgio kilpa. Tad gamtos mylėtojai galės išsamiau susipažinti su unikalios pelkės vertybėmis. 

ginuciai.jpg
2020 09 25
PAVELDO DIENOS AUKŠTAITIJOS NACIONALINIAME PARKE

Europos kultūros paveldo dienos  Aukštaitijos nacionaliniame parke buvo pažymėtos įdomiu renginiu. Visi apsilankiusieji Ginučių vandens malūne įvairiose vietose rasdavo ne tik malūno įrangą, tradicinius įrankius, bet ir senųjų Aukštaitijos kaimų langų puošybos pavyzdžių.

Adrija Gasiliauskiene_direktore Asvejos RPD_2.jpg
2020 09 24
ASVEJOS REGIONINIO PARKO DIREKCIJA TURI NAUJĄ VADOVĘ

Nuo rugsėjo 24 d. Asvejos regioninio parko direkcijai pradės vadovauti Adrija Gasiliauskienė, laimėjusi konkursą teisės aktų nustatyta tvarka. Nauja vadovė turi didelę patirtį ne tik valstybės tarnyboje, bet ir diplomatinėje veikloje. 

GAMTA PO STOGU. KLIMATO KAITA..jpg
2020 09 24
GAMTA PO STOGU. „LIETUVOS IMIGRANTAI IR KLIMATO KAITA“

Rugsėjo 25 d. (penktadienį) 17.30 val. Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras kviečia į renginį iš ciklo GAMTA PO STOGU. „Lietuvos imigrantai ir klimato kaita“. Renginio svečias bei pasakotojas ornitologas, gamtos fotografas MARIUS ČEPULIS.

IMG_2497.JPG
2020 09 23
„MISIJA - ŠVARI VASARA“ SKAIČIUOJA REZULTATUS

Vasaros pradžioje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prisijungė prie pakuočių tvarkymo akcijos „Misija - švari vasara“. Kadangi buvo pastebėta, jog paskelbus karantiną ir kelionių apribojimus į gražiausias Lietuvos vietas plūstelėjo lankytojai, kartu su jais padaugėjo ir paliekamų šiukšlių. 

Rnerija.jpg
2020 09 22
RUDENS LYGIADIENIS IR BALTŲ VIENYBĖS DIENA

Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose tradiciškai minima diena, kai dienos ir nakties trukmė tampa vienoda ir iš šiltojo sezono pereinama į šaltąjį metų laiką. Rugsėjo 22 d. – rudens lygiadienis.

Romas Pakalnis.jpg
2020 09 21
LIŪDNA ŽINIA

Skaudu, bet Anapilin iškeliavo mūsų mylimas kolega - žinomas gamtininkas, buvęs Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas, Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prezidentas, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM mentorius – dr. Romas Pakalnis. Giliai liūdime dėl puikaus žmogaus, nuoširdaus kolegos, didžio Lietuvos patrioto Romo Pakalnio netekties...

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 23 Pirmyn