Visos naujienos

DJI_0004.JPG
2021 09 17
KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIO PARKO TVARKYMO PLANO KOREKTŪRA TEIKIAMA DERINIMUI KETVIRTĄ KARTĄ

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos jau ketvirtą kartą pateikė derinti Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano korektūrą. Dėl savo specifikos, statybos procesų ribojimo bei priklausymo UNESCO paveldo teritorijai šios saugomos teritorijos tvarkymo planas nagrinėjamas itin nuodugniai. 

Ginučių Papiliakalnės piliakalnio vaizdai.JPG
2021 09 17
EUROPOS PAVELDO DIENOS RENGINIAI

Rugsėjo 17 – 26 d. vyks Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai, šiemet kviečiantys  intriguojančia tema „Įtraukiantis paveldas“. Tai jau tradicija tapusios ir penkiasdešimtyje Europos valstybių kiekvieną rugsėjį apie 30 milijonų dalyvių į daugiau kaip 70 tūkstančių renginių suburiančios dienos. Daug renginių, skirtų Paveldo dienai, vyksta ir saugomose teritorijose. Rugsėjo 21 d. ...

talka.png
2021 09 16
TALKOS KAUNO MARIŲ REGIONINIAME PARKE

Kauno marių regioninio parko direkcija sulaukė savanoriškos iniciatyvos švarinti saugomą teritoriją - įvyko net dvi talkos. Talkininkai iš žvejų klubo ir informacinių technologijų įmonės tvarkė Kauno marių pakrantes ir miškus. 

Nendrines skulpturos.jpg
2021 09 15
JUBILIEJINIS RUDENS LYGIADIENIS KURŠIŲ NERIJOJE

Kuršių nerijos nacionaliniame parke visą vasarą Gintaro įlanką puošusios nendrinės skulptūros rugsėjo 22 d. 20 val. ne tik atgis Rudens lygiadienio liepsnose, bet sukurs rituališką šokio, muzikos ir ugnies reginį, įkvėptą Kuršių nerijos legendų, totemų, šio krašto galybės ir trapumo.

Liškiavos piliakalnis_3.JPG
2021 09 14
LIŠKIAVOS PILIAKALNIS IR ALKAKALNIS LAUKIA LANKYTOJŲ

Dzūkijos nacionaliniame parke esantis Liškiavos piliakalnis atgimė visu gražumu. Pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos inicijuotą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“ Liškiavos piliakalnis ir alkakalnis sutvarkyti bei naujai pritaikyti lankymui. 

Bitininkystės muziejus.jpg
2021 09 14
TRANSLIACIJA IŠ SENOVINĖS BITININKYSTĖS MUZIEJAUS

Kas dar nesate buvę Aukštaitijos nacionalinio parko Senovinės bitininkystės muziejuje, turite galimybę rugsėjo 14 d. apsilankyti virtualiai. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos „Facebook" paskyroje 18 val. bus vykdoma transliacija iš unikalios ekspozicijos apie bites ir bitininkystę. 

2021_EMW_Heart_Pink_Logo.png
2021 09 13
EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija Europos šalys raginamos skatinti darnų transporto priemonių naudojimą ir pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. Kviečiama žygiuoti pėsčiomis, važiuoti dviračiu arba kitomis ekologiškomis priemonėmis. 

IMG_3554.JPG
2021 09 10
COVID-19 VALDYMO PRIEMONĖS PO RUGSĖJO 13 D.

Informuojame nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keisis dalies paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje ir Nacionaliniame ST lankytojų centre, susijusi su Lietuvos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą.

c7bkokmx2t8gicg.jpg
2021 09 09
NACIONALINIAME KONKURSE MOKSLEIVIŲ DĖMESYS SKIRTAS DRAUSTINIAMS

Jau aštunti metai vykstantis nacionalinis moksleivių konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!” šiais metais kvietė kurti pamokas-filmukus apie draustinius. Sukurti filmuotą pamoką apie saugomą teritoriją – įdomi užduotis, tad konkurse sulaukta daug dalyvių iš visos Lietuvos. Kuriant filmukus, dažnai moksleiviams talkindavo ne tik mokytojai, bet ir saugomų ...

Naujas Kuršių nerijos NP LC_vizualas_1.png
2021 09 08
KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIS PARKAS TURĖS NAUJĄ LANKYTOJŲ CENTRĄ

Naujasis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras įsikurs Juodkrantėje, buvusios pradinės mokyklos, kuri buvo uždaryta prieš ketvertą metų, patalpose. Šių metų rugsėjo pradžioje jau prasidėjo pastato rekonstravimo darbai. Čia įsikurs nacionalinio parko ekspozicija, kuri vadinsis „Sukurta, smėlio, vėjo ir vandens“, bus įrengta konferencijų ir parodų ...

Kopūstgalvis raukšlius. R. Noreikos nuotrauka.
2021 09 08
RETI IR SAUGOMI GRYBAI

Ruduo – grybų metas. Miškus ir šilus užplūsta grybautojai... Daugelis džiaugiasi radę baravykus ar raudonikius, o Aukštadvario regioninio parko specialistai nepaprastai nudžiugo radę retus grybus – šakotąją skylėtbudę ir kopūstgalvį raukšlių.

1200 x 628_FB event_zoleliu nauda (1) (002).jpg
2021 09 07
ŽOLELIŲ ARBATOS SU SAUGOMŲ TERITORIJŲ PRODUKTO ŽENKLU

Kviečiame į nuotolinę edukaciją apie natūralių žolelių arbatas, kurią bus galima stebėti rugsėjo 9 d. 16 val. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos „Facebook" paskyroje. Apie gamtoje randamų žolelių magiją ir arbatas, turinčias Aukštaitijos nacionalinio produkto ženklą, papasakos žolininkė Jūratė Pušinskienė.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 30 Pirmyn