Visos naujienos

Kaip ir kiekvienais metais saugomų teritorijų direkcijos dalyvauja Lietuvos ornitologų draugijos organizuojamose žiemojančių vandens paukščių apskaitoje. Skaičiuojami žiemoti pasiliekantys paukščiai mūsų šalies vidaus vandenyse.

Karantino laikotarpiu padaugėjo susitikimų, seminarų, paskaitų nuotoliniu būdu. Šią savaitę ir vėliau Lietuvos mokiniai kviečiami dalyvauti pamokoje apie saugomas teritorijas, kurią ves Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė.

„National Geographic“ internetinėje platformoje publikuotas interviu su Neries regioninio parko ekologu Tadu Bujanausku apie Dūkštų miško perlus – miegapeles. Neries regioninio parko direkcija džiaugiasi, kad tarptautinė žiniasklaida domisi sėkmingai vykdomais Dūkštų ąžuolyno ir Dūkštos upės slėnio gamtotvarkos darbais.

Šalyje įsibėgėjęs antrasis karantinas sustabdė kiekvieno mūsų įprastą gyvenimo ritmą. Į virtualią erdvę persikėlė ir muziejų ekspozicijos, kurių dalis siūlo prieigą ir įvairias negalias turintiems žmonėms. Siūlome paskaityti straipsnį, kuris buvo publikuotas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos žurnale „Mūsų žodis“.

Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo projektui – ateinančią vasarą bus griaunama Salantų užtvanka. Salanto upėje atsilaisvins 46 km migracijos kelias saugomoms žuvų rūšims.

Sausio – vasario mėnesiais vyksta stambiųjų plėšrūnų ruja. Susiformavus tinkamoms oro sąlygoms, kai šviežiame sniege gerai matosi pėdsakai, pradedamas vykdyti lūšių monitoringas.

Pirmadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma 17 ha valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų Šiliniškių kraštovaizdžio draustinyje perduoti Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai. Pasiūlymas išsiųstas ministerijoms derinti.

Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose neseniai nuskambėjo chuliganizmo atvejis, kai visureigiais buvo suniokota ypač vertinga pelkė Viešvilės gamtiniame rezervate. Tačiau pasigirdo ir balsų, jog, pelkės tėra nenaudingas žemės plotas ir kad nėra ko piktintis, jei po kažkieno pramogų buvo pažeista pelkės augalinė danga. Ar tikrai pelkės yra nenaudingos?

Kaip pernai, taip ir 2021 metais bus renkamas TOP dešimtukas rūšių (organizmų), į kuriuos turėtų būti atkreiptas visuomenės dėmesys šiais metais. Įvairūs organizmai negali egzistuoti be tik jiems būdingų buveinių, tad Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio analitinio centro ekspertai pasiūlė į šį svarbų sąrašą įtraukti ir buveinę. 2021 metų buveinė - medžiais...

Nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų direkcijų pastatuose, lankytojų centruose ir pagalbinėse patalpose naudojama iš saulės energijos pagaminta elektra.

Jo vardas – margasis akiuotis. Tai puošeiva šešiakojis vabalas iš ūsuočių šeimos – vienas iš 21 rūšių, dėl kurių Europos Komisija pradėjo prieš Lietuvą pažeidimo procedūrą. Padarėlis turėjo būti apsaugotas pagal europinę Buveinių direktyvą.

Kuršių nerijoje pradėti vykdyti iki kovo vidurio truksiantys kirtimo darbai. Kertamos brandžios kalninės pušys, kurios kelia pavojų miškui dėl gaisro. Po kirtimų medžiai bus atsodinami, taip pat bus pasitelkta ir danų patirtis iškertant koridorius miškui natūraliai atsikurti.