Visos naujienos

1920x1080-Birzaigalut.jpg
2022 07 07
ŽYGIS „NAUJOS SMEGDUOBĖS LIETUVOJE“

Liepos 13 d. 17 val. kviečiame į žygį biržų regioniniame parke „Naujos smegduobės Lietuvoje“, kurio metu iš arti susipažinsite su karsto procesu – nuo pradžios vykstančios požeminiuose sluoksniuose iki sukuriamų paviršinių formų.

Varniu RP Lankytoju centras.jpg
2022 07 07
VYKSTANT PERTVARKAI BŪKIME TOLERANTIŠKI

Nuo liepos 1 d. vyko saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka. Regioninių parkų ir rezervatų direkcijos apjungtos į stambesnes Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijas. 

DSC03481.JPG
2022 07 05
ATRASK IR PAŽINK SAUGOMAS TERITORIJAS

Neįsivaizduojama vasara be žygių gamtoje. Tik keliaudami pėsčiomis galime geriausiai pajausti, pamatyti, išgirsti, susilieti su aplinka ir ja gėrėtis… Akyse stovi ežerų sietuva nuo Ladakalnio, Dzūkijos nacionalinio parko pušynų šnaresys ir juose pabirusių senųjų kaimų langinių raštai. Tai tik dalelė Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo grožio, kuriuo galime gėrėtis 5 nacionaliniuose ir 30 ...

Nacionalinis šienpjovių.jpeg
2022 07 04
NACIONALINIS ŠIENPJOVIŲ ČEMPIONATAS

Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Entuziastai, puoselėjantys šį seną amatą, vienintelėms metuose varžytuvėms rinksis rugpjūčio 6 dieną. Antrą kartą vyksiančio čempionato vieta išlieka ta pati - Nemuno deltos regioniniame parke esančios pievos. 

iskaba.jpg
2022 07 01
NUO LIEPOS PRADŽIOS PRADEDA VEIKTI NAUJOS SAUGOMŲ TERITORIJŲ DIREKCIJOS

Nuo liepos 1 dienos pradeda veiklą naujos Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos. Anksčiau veiklas regioniniuose parkuose ir valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose vykdė atskiros mažos direkcijos, dabar jos apjungtos į keturias stambesnes direkcijas. 

Mikrobuveines ant azuolo.png
2022 06 30
KAIP SUDERINTI GAMTOS IR MIŠKININKYSTĖS INTERESUS ŪKINIUOSE MIŠKUOSE

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkai pasiūlė naują metodiką, kaip geriau suderinti gamtos ir miškininkystės interesus ūkiniuose miškuose. Tai galima padaryti saugant biologinei įvairovei svarbius medžius su mikrobuveinėmis. Birželio mėnesį VDU Žemės ūkio akademijoje mokslininkai miškininkystės praktikams pristatė naujai ...

IMG_3249.jpg
2022 06 29
NAUJAS ŽAIDIMAS – SURINK APŽVALGOS BOKŠTUS

 Ar įsivaizduojate koks nuostabus kraštovaizdis atsiveria nuo aukščiausio Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšto? Ar matėte smegduobėse tyvuliuojančius ežerėlius, kuriuos tarsi iš paukščio skrydžio galima apžvelgti nuo Kirkilų apžvalgos bokšto Biržų regioniniame parke? Į šiuos klausimus tikrai galėsite atsakyti, aplankę Lietuvos saugomų teritorijų apžvalgos ...

Galvijai Grūdos slėnyje_V.Vyšniausko nuotr_.jpg
2022 06 28
GAMTOSAUGINEI MISIJAI ĮDARBINTOS KARVĖS

Šią vasarą Dzūkijos nacionalinio parko lankytojai ir baidarininkai galės išvysti neįprastą vaizdą – Grūdos paupyje besiganančias karves. Tai gamtosauginė iniciatyva, kurios tikslas – natūraliausiu būdu atgaivinti pievų biologinę įvairovę. 

Pervalka.jpg
2022 06 27
KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIO PARKO LANKYTOJŲ PATOGUMUI

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija informavo, kad nuo šiol Kuršių nerijos lankytojai galės dar patogiau pasiekti pajūrį – Nidos, Pervalkos, Juodkrantės ir Smiltynės paplūdimiuose įrengti nauji perėjimai per apsauginį kopagūbrį. Perėjimų link jūros įrengta daugiau kaip 70. 

rasos.jpg
2022 06 24
PER RASAS – VASAROS SAULĖGRĮŽA

Birželio 24 diena – senoji lietuvių vasaros saulėgrįžos šventė, vėliau sutapatinta su švento Jono diena ir pavadinta Joninėmis.  Anksčiau būdavo Rasos, Kupolės, Krešės šventė. Vasaros saulėgrįža švenčiama nuo labai senų laikų. 

1920x1080-Kursiured.jpg
2022 06 24
KONCERTAS KURŠIŲ NERIJOS GAMTOJE

Birželio 24 dieną Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia į nemokamą Roko Kašėtos koncertą šalia Nidos švyturio. Rokas Kašėta – kūrėjas ir atlikėjas iš Dzūkijos. Jis kuria autentišką muzikos stilių pavadinimu „Dzūkodelika“. Koncertas užbaigs birželio 22-24 dienomis Nidoje vyksiantį XXIV tarptautinį folkloro festivalį „Tek saulužė ant maračių“. 

Grybinukas.jpg
2022 06 23
KONKURSAS „MANERHEIMO GRYBINUKO PAIEŠKOS 2022“

2022 metais tradiciškai skelbiamas Manerheimo grybinuko ( Oxyporus mannerheimii ) paieškos konkursas ! Konkurs ą remia Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorius Albertas Stanislovaitis.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 48 Pirmyn